Kjaer ve Chedjou'nun sözleşmelerindeki gizli şartlar ortaya çıktı

Kjaer ve Chedjou'nun sözleşmelerindeki gizli şartlar ortaya çıktı

Simon Kjaer'in Lille'den Fenerbahçe'ye transferine dair belgeler Football Leaks tarafından yayınlandı. Galatasaraylı Aurelien Chedjou'nun sözleşme detayları da ortaya çıktı.

Barcelona futbolcularının serbest kalma bedelleri


Robin Van Persie'den Mahmut Tekdemir'e özür çiçeği


Milliyet gazetesinin haberine göre 2015-16 sezonunda transfer edilen Kjaer için Lille kulübünün 3 taksit yaptığı, son iki taksit için ise banka teminatını mecbur tuttuğu ortaya çıktı.


7.65 milyon euro'luk transfer için 17 Ağustos 2015, 26 Temmuz 2016 ve 25 Temmuz 2017 tarihlerinde üç ayrı ödeme yapması gereken Fenerbahçe'nin ödeyememe ihtimalini göz önünde bulunduran Lille'in bu nedenle sıkı kurallar uyguladığı ve 5 milyon euro'luk banka teminatını zorunlu kıldğı öğrenildi.


Eğer Fenerbahçe ilk taksidi ödemede sorun yaşasaydı Lille parayı bankadaki teminattan tahsil edecekti.


Futboldaki gizli anlaşmaları ortaya döken belgeleri yayınlayan Football Leaks'in verilerine göre Lille, Simon Kjaer'in Fenerbahçe'ye Aurelien chedjou'nun da Galatasaray'a transferlerinden toplam 14,75 milyon euro kazandı.


Chedjou'nun transferiyle ilgili belgelere göre bu transfer Galatasaray'a 6.3 milyon euro'ya patlamıştı.


Chedjou'nun sözleşmesinde 2014-14 ile 2017-18 sezonlarında Galatasaray'ın grup aşamasına kaldığı her sezon için Lille'e 300 bin euro ödemesi şartı da olduğu ortaya çıktı.


Bu süre içinde iki kez Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalan Galatasaray bu nedenle Fransız kulübü Lille'e ekstradan 600 bin euro daha ödedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS