Kocaman'dan Tuncay Şanlı ve Tümer Metin'e tepki

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, takımın son durumuyla ilgili açıklamalar yaparken Tuncay Şanlı ve Tümer Metin'e tepki gösterdi.Aykut Kocaman, Valbuena'ya az süre vermesiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verirken, Alex de Souza'dan örnek verdi.
Tecrübeli teknik adam Valbuena'nın da Alex de Souza gibi en çok kendi döneminde yüksek rakamlara ulaştığını söylerken ''Alex, oyuncu olarak en çok benim dönemimde oynamıştır. Alex, oynama yüzdesi olarak en çok benim dönemimde oynadı. Rakamlara baktığımızda Valbuena'nın en çok oynadığı, en çok gol attığı dönem yine benim dönemimiz. Valbuena'yı ben yüksek randımanla kullanmışım. Benim her teknik direktör gibi kazanma formülüm var. Fenerbahçe'nin diğer oyuncuları yıldız oyuncular değil mi? Yıldız oyuncu ne demek? Fenerbahçe'deki tüm oyuncular yıldız oyunculardır. Yıldız oyuncu, takıma katkı sağlayan, takımını yukarı çeken oyunculardır. Valbuena'dan yüksek katkı aldım'' ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe'yi çökertmek istiyorlar
Kocaman, Fenerbahçe'nin içten çökertilmeye çalışıldığını söylerken ''Ben aklımda ne varsa anlatırım. Son 3 yıldır oyuncular üzerinden teknik direktörler yıpratılmaya çalışılıyor Fenerbahçe'de. 7-0 kazanılan maçın ardından Valbuena mı konuşulur? Fenerbahçe, bence içeriden çökertilmeye çalışılıyor. Bu çok net. Bunu yapanlar da kaos yaratmaktan zevk alanlar. Başka bir açıklaması yok'' dedi.
Tuncay ve Tümer Metin'e tepki
TRT Spor'a konuk olan Aykut Kocaman, ''Tuncay Şanlı Valbuena için 'Ben olsaydım oyuna girmezdim' dedi. Tümer ise daha ileriye götürdü işi. Söylemeye çalıştığı şey 'Valbuena'nın para sorunu var herhalde' dedi. Zihinler o kadar kötü ki..." dedi.
Sözlerine devam eden deneyimli teknik adam, "Bu nasıl ego! Gel oyuncum ol, gel girme istersen. Çok ayıp. Anlatma hali çok ayıp. Bu zihinsel olarak yanlışı doğrulama hali. Bu hal olursa, olmaz! Neyi düzelteceğiz? Yayıncı kuruluşta bu ifadeler kabul edilemez" ifadelerini kullandı.
Zil takım oynarlardı
Futbolun kazanma odaklı olduğuna vurgu yapan Kocaman, "Galatasaray'dan 3 puan geride değil de, önde olsaydık herkes zil takıp oynardı. Kimse nasıl oynadığımıza bakmazdı" şeklinde konuştu.
10 / 11
Kocaman'dan Tuncay Şanlı ve Tümer Metin'e tepki
11 / 11
Kocaman'dan Tuncay Şanlı ve Tümer Metin'e tepki
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS