Konyaspor verilen cezaya ateş püskürdü

Konyaspor verilen cezaya ateş püskürdü

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) verdiği cezanın bir an önce askıya alınmasını istedi.

Baydar, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında sahalarında oynadıkları Kasımpaşa maçının ardından, TFF temsilcisinin raporuna istinaden kulübe verilen para cezası ve kuzey tribününe giriş yapan taraftarın kartlarının bloke edilmesini kabul etmediklerini ifade etti.

Torku Konyaspor taraftarının ligin son iki sezonuna centilmenliğiyle damga vurduğunu belirten Baydar, sahalarında oynadıkları ve kazandıkları bir maçın ardından disiplin kuruluna sevk edilmelerini manidar bulduklarını vurguladı.

Baydar, Torku Konyaspor camiası olarak bu durumu kabullenmekte zorlandıklarına işaret ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Gelinen noktada artık sessiz kalmayacağımızı ve konu hakkında her türlü girişimde bulunacağımızı net bir şekilde ifade ediyoruz. Bu haksız ve art niyet izlerinin taşındığı belirgin bir şekilde görülen raporun sonucunda verilen cezanın bir an önce askıya alınmasını istiyoruz. Konyaspor taraftarı son beş maça gelinceye kadar bir tek ceza dahi almamışken, peş peşe gelen cezalar Türk futboluna farklı tatlar kazandırmaya başladığımız şu dönemde şevkimizi kırmaktadır. Herkesin gözü önünde, canlı yayında hakem dövmenin 4 maç ile cezalandırıldığı bir ülkede sezon başından beri istisnasız bütün maçlarda defaatle koro şeklinde söylenen masum bir tezahürat, düne kadar TFF yetkilileri
tarafından kayıtlara alınmamışken, tribün kültürü olmayan, futbola uzak isimlerin maçlarda görevlendirilmesi neticesinde, çirkin tezahürat gibi algılanıp rapor edilmesi, taraftarlarımızın değil, bu olağan ve sıradan durumu rapor edenlerin ayıbıdır."

"Hoşgörü iklimine zarar vermektedir"

Torku Konyaspor olarak bugüne kadar mümkün olduğunca tartışmaların uzağında kalmaya gayret ettiklerini anlatan Baydar, şunları kaydetti:

"Futbol ve taraftar dinamiklerini süzmekte, tahlil etmekte zorlanan kişiler yüzünden takımımızın isminin sıklıkla disiplin kurulunda zikredilmesi, burada oluşturmaya çalıştığımız hoşgörü iklimine zarar vermektedir. Kısacası, taraflı tarafsız herkes bu yıl elde ettiğimiz başarıyı ve taraftarımızın tribün performansını ödüllendirirken, algı mekanizmasında sorun yaşayan bir yetkili yüzünden, aldığımız bu cezanın art niyetli olduğunun altını özellikle çiziyoruz. Torku Konyaspor Yönetim Kurulu olarak raporda iddia edilen tezahüratın dillendirilmediğini kesinlikle biliyoruz ve ayrıca bu konunun ardında sonuna kadar duracağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. TFF yetkilisi bu
karşılaşmayla ilgili yazdığı raporda görevini kötüye kullanmış ve art niyetle hareket etmiştir. Bir kez daha kulübümüzün bu şekilde cezalandırılmasına seyirci kalmayacağımızı ve bahse konu yetkili hakkında yasal yollara başvuracağımızı spor kamuoyuna açıkça duyururuz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS