Son Dakika

Koronavirüse yakalanan hakem var mı?

Koronavirüse yakalanan hakem var mı?

Koronavirüse yakalanan hakem var mı?

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile Teknik Direktör Fatih Terim'in koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından gözler futbol dünyasında yer alan diğer isimlere çevrilirken; MHK Başkanı Zekeriya Alp, hiçbir hakem, gözlemci ya da temsilcide koronavirüs belirtilerine rastlanmadığını açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsün Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ve Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’ta tespit edilmesi, futbol camiasını tarafından derin üzüntü ile karşılandı.

Özellikle 15 Mart’ta seyircisiz oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisi sonrasında bu talihsiz olayın meydana çıkması, o gün statta görev yapan birçok isimde de corona virüs görülme şüphesini doğurdu.

Bu kişiler arasında karşılaşmanın hakemi Abdulkadir Bitigen ve yardımcılarıyla, mücadelenin gözlemcisi ve temsilcisi de yer alıyordu.

Konu hakkında TRT SPOR'a açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Zekeriya Alp, şu ana kadar hiçbir hakem, gözlemci ya da temsilcide corona virüs belirtilerine rastlanmadığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nun tüm isimlerle iletişim halinde olduğunu belirten Alp, “Herkes izole bir şekilde evinde. Kimsede semptomlara rastlanmadı. Kontrollerimiz devam ediyor” ifadesini kullandı.

MHK Başkanı Zekeriya Alp sadece Galatasaray-Beşiktaş derbisinde görevli isimlerle değil, 26’ncı haftada görev yapan tüm hakem, gözlemci ve temsilcilerle sürekli bilgi alışverişinde olduklarını belirtti.

Alp, kimsede belirti olmadığı için şu ana kadar test yapılmadığını ancak en küçük bir bulgunun ortaya çıkması halinde gerekli işlemlerin yapılacağını sözlerine ekledi.