Lucescu: 'Durumu biliyorum, Galatasaray'ı seviyorum'

Lucescu: 'Durumu biliyorum, Galatasaray'ı seviyorum'

Mircea Lucescu, işte bu sözlerle Galatasaray’a yeşil ışık yaktı. Tecrübeli çalıştırıcı, 3 kulvarda birden yoluna devam eden takımının morali bozulmasın diye görüşmeleri saklı tutuyor. Luce, oğlu Razvan’ı da yanında İstanbul’a getirmeye hazırlanıyor.

Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek’in, önümüzdeki sezon için takımı tekrar ayağa kaldırma adına yaptığı ‘Mircea Lucescu’ hamlesini geçtiğimiz hafta manşetten okuyucularımıza duyurmuştuk.

Tabii ki her hoca konusu gündemde olduğunda Türkiye’de akla gelen ilk isim Lucescu... Haberimizin en büyük dayanağı ise kaynaklarımızın sağlam olması; yani basit bir öngörüden fazlası... Daha önce de söylediğimiz gibi Rumen hocaya çok yakın bir kişi, “Luce, Galatasaray’la anlaştı ve yüzde 85 önümüzdeki sezon takımın başına geçecek” demişti. Hatta yardımcılarının oğlu Razvan Lucescu ile Emre Aşık olacağını, teknik ekibe 2 Rumen antrenörün daha dahil olacağını söylemiş, biz de yazmıştık.

Bu kez ikinci bir yakın kaynaktan tecrübeli teknik adamla ilgili yeni bilgiler edindik. Şimdi sizlerle hem onları paylaşalım, hem de bilgileri tazeleyelim.


'Gençlerbirliğili futbolcular Galatasaray'dan teşvik primi aldı'


Sezon başında da görüşüldü

Öncelikle Lucescu ile Galatasaray, sezon başında bile temas kurdu. Ancak o zaman Luce, tıpkı Trabzonspor’a dediği gibi, 12 yıldır çalıştığı Shakhtar Donetsk’i bu zor durumda bırakamayacağını ifade edip, sözleşmesini 1 sezon daha uzattı. Ukrayna’daki iç karışıklık ve savaş durumu sebebiyle Donetsk şehrinden taşınmak zorunda kalan Shakhtar, maçlarını bu sezon Lviv’de oynamak zorunda kaldı, birçok zorluk yaşadı.

Ayrılık vakti gelince...

Bu süreçte artık ayrılma vaktinin geldiğini anlayan Luce’nin kapısını yakın zamanda Galatasaray, bir kez daha çaldı. Sarı-Kırmızılılar, kulübün zor durumda olduğunu belirtip, göreve gelmesi için onu ikna etmeye çalıştı. Rumen hoca da, daha önce çalıştırdığı ve yakın ilişkilerinin bulunduğu Cim Bom’a yardım elini uzatacağını söyleyerek, özetle, “Kulübün durumunu biliyorum, Galatasaray’ı çok seviyorum” diyerek yeşil ışığı yaktı.


Samsung Galaxy S7’yi sizler için inceledik


Bu sessizlik çok normal

Taraflar görüştü ve imzası sezon sonunda olmak üzere el sıkıştılar. Bunun sebebi ise Luce’nin, 3 kupada da (Avrupa Ligi, Ukrayna Kupası ve Ukrayna Ligi) yoluna devam ettiği Shakhtar’a olan saygısı sebebiyle son senesini sadece onlara odaklanarak geçirme isteği. Haliyle şu an taraflar sessizliğini koruyor! Luce’nin, sezon sonundaki son görüşme öncesinde ne kadar para alacağını, takımın gelecek sezon Avrupa’da mücadele edecek olmayışını ya da maddi zorlukları sorun etmeyeceğini şimdiden söyleyelim. Zaten Ukrayna’da servetine servet katan Luce’yi cezbeden sebepler çok başka...

Tek tercihi İstanbul’du

Bir kere O, İstanbul’u çok seviyor ve adeta burayı Romanya’dan sonra ikinci yuvası gibi görüyor. Trabzon’u da, “Türkiye’de, İstanbul’dan başka bir yerde çalışmam” diyerek reddettiğini ve geçtiğimiz günlerde Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın, “Bir İstanbul kulübü devreye girince bizim iş bozuldu” dediğini hatırlatmakta fayda var! Ayrıca Galatasaraylı yakın dostlarını kıramaması ve Cim Bom’a olan sempatisi de herkes tarafından biliniyor.


Etek altı fotoğraf çeken kişi yakalanınca hafıza kartını yedi


Kontratını uzattı ama...

Shakhtar’a güzel bir şekilde veda etmek isteyen Luce’nin, beraberinde oğlu Razvan’ı yanına alması yüksek ihtimal. Razvan, şu an Yunanistan’da Skoda Xanthi takımını çalıştırıyor. Sözleşmesini geçen hafta 1 sene daha uzattı ama, babası Galatasaray’a geldiği anda sözleşmesini fesh etme hakkına sahip! (Fanatik)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS