Mancini, Petkovic ve Giggs'ten grup değerlendirmesi

Mancini, Petkovic ve Giggs'ten grup değerlendirmesi

EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takımımız ile aynı grupta yer alan İtalya, İsviçre ve Galler'in teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

ROBERTO MANCİNİ: TÜRKİYE'NİN ÇOK İYİ OYUNCULARI VAR


Türkiye ile eşleştikleri için çok mutlu olduğunu dile getiren Mancini, "İstanbul'da çok fazla arkadaşım var. Bu grup için mutluyum. İstanbul'da çalıştım, Türkiye'nin çok iyi oyuncuları var. Bu jenerasyonda genç oyunculara sahipler. Bundan dolayı grup aşamasında Fransa'ya karşı iyi oyun çıkardılar" ifadelerini kullandı.


"Fatih Terim için üzgünüm"


Galatasaray'ın mevcut durumuyla ilgili gelen soruya yanıt veren Mancini "Fatih Terim için üzgünüm. Galatasaray ve onun için çok iyi bir dönem değil. Ama biliyorsunuz ki her sene kazanmak imkansız. Şampiyonluk yarışı, çok uzun bir yarış" dedi.


"Galatasaray taraftarını ben de çok özlüyorum"


Mancini son olarak Galatasaray ile ilgili gelen soruya, "Galatasaray taraftarını ben de çok özlüyorum. İstanbul'da çalıştığım dönemle ilgili güzel hatıralarım var. Galatasaray'daki tüm oyuncuları ve taraftarları seviyorum. İstanbul'da geçirdiğim bir sene, hayatımdaki fantastik bir seneydi" yanıtını verdi.


 


VLADİMİR PETKOVİC: TÜRKLERLE OYNAMAK KEYİFLİ OLACAK


A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2020'de yer aldığı A Grubu'ndaki rakiplerinden İsviçre'nin teknik direktörü Vladimir Petkovic, kura çekiminin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye'nin takımını gençleştirdiğini söyledi; "Türkiye ile aynı grupta yer aldığımız için mutluyum. Takımı değiştirdiler ve iyi oynamaya başladılar. Türklerle oynamak keyifli olacak. Aynı zamanda da çok zor olacak. Ama kazanma şansımız var" ifadelerini kullandı.


 


 


RYAN GIGGS: İKİNCİLİK YARIŞI BİZ, İSVİÇRE VE TÜRKİYE ARASINDA GEÇECEK


Grup ve eşleşmeler ile ilgili gelen soruya, "Cehenneme hoşgeldiniz (Gülerek)" yanıtını veren Giggs, maçların İtalya ve Azerbaycan'da oynanacak olmasına ilişkin, "Bununla ilgili güzel deneyimlerim var. Seyahat etmeyi de seviyorum (Gülerek). Umuyorum ki Türk ve Galli taraftarlar stadyumda güzel bir atmosfer oluşturacak ve güzel bir maç olacak. Çok zor bir grup. İtalya'nın favori olduğunu söyleyebiliriz. Gruptaki 10 maçlarını da kazandılar. Çok genç bir takıma sahipler. Golcü bir takımlar. İkincilik yarışı da bizimle Türkiye ve İsviçre arasında geçecek" dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS