Marcao kaç maç ceza alacak? Galatasaray Marcao’ya ne ceza verecek?

Marcao kaç maç ceza alacak? Galatasaray Marcao’ya ne ceza verecek?

Marcao kaç maç ceza alacak? Galatasaray Marcao’ya ne ceza verecek?

Galatasaray Giresunspor maçında takım arkadaşı Kerem’e kafa ve tokat atan Marcao direkt kırmızı kart görerek oyun dışına alınmıştı. Maçın ardından Marcao’ya verilecek ceza sarı kırmızılı taraftarlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Marcao’nun cezası kaç maç olacak, Galatasaray ne ceza verecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray’da Giresunspor maçında Kerem Aktürkoğlu’na kafa atarak kırmızı art ile oyun dışı kalmıştı. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Fatih Terim iki oyuncunun da kendi oyuncuları olduğunu ifade etmiş ani karar vermeyeceklerinin altını çizmişti.

Aradan geçen 2 günlük sürenin ardından Galatasaray’dan ilk resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş Yönetim Kurulu olarak, oyuncumuz Marcos do Nascimento Teixeira’nın tedbiren çalışmalarını takımdan ayrı bireysel olarak sürdürmesi kararını almış bulunmaktayız.

2021-2022 sezonu profesyonel futbol disiplin yönetmeliği uyarınca oyuncumuzun savunması alındıktan sonra nihai olarak idari ve mali ceza oyuncumuza tebliğ edilecektir.  Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.” denildi.

MARCAO KAÇ MAÇ CEZA ALDI?

Direkt kırmızı kart olması ve saldırı niteliği taşıması nedeniyle Marcao’nun 5 maç ile 10 maç arasında ceza alması bekleniyordu. PDFK'nın verdiği ceza açıklandı. Buna göre Marcao 8 maç ceza aldı.

Ardından Galatasaray’ın da Marcao’ya hem para cezası hem de bir süre kadro dışı bırakma cezası vermesi bekleniyor. Marcao’nun özür açıklaması sonrası Kerem’in tavrının da kararda etkili olacağı düşünülüyor.