Mecnun Otyakmaz: Türk futbolunu ele geçirmek için bir iki aykırı adam var, bunlardan biri de Aziz Yıldırım'dır

Mecnun Otyakmaz: Türk futbolunu ele geçirmek için bir iki aykırı adam var, bunlardan biri de Aziz Yıldırım'dır

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, takımlarının Süper Lig'in 17. haftasında yarın Beşiktaş ile oynayacağı karşılaşmadan umutlu olduğunu söyledi. Mecnun Otyakmaz, Aziz Yıldırım hakkında da açıklamalarda bulundu.

'un, teknik direktör Samet Aybaba'nın yönlendirmesiyle altyapıya önem veren bir konuma geldiğini kaydeden Otyakmaz şunları söyledi:


"Samet hoca bana 'bir futbolcu daha az alın, ona vermemiz gereken parayı altyapıya yatıralım' dedi. Yıllardır böyle bir teknik direktörle karşılaşmadım, yönetim kurulu arkadaşlarımızla karar aldık. Vali beyin, tesislerimizin yanında tahsis etmiş olduğu yaklaşık 100 dönümlük bir arazimiz var. Şimdi oraya 1'i ısıtmalı 2 çim saha olmak üzere tesisler yapıyoruz. Dolayısıyla bölgemizde futbol altyapısını cazibe merkezi haline getirmeye çalışıyoruz."


Yabancı futbolcu kontenjanı konusuna de değinen Otyakmaz, "Sahada Türk asıllı oyuncunun çok fazla olmasını isterim. Henüz üst düzey futbol oynama kabiliyetine erişmemiş futbolcu varsa bunu yabancılarla desteklemek lazım. Güzel bir eser çıkartmak lazım, dolayısıyla yabancılarla birlikte oyun kalitesinin, marka değerinin oluştuğunu görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS