Mehmet Demirkol: Maç sonu Van Persie'nin jübilesine dönüştü

Mehmet Demirkol: Maç sonu Van Persie'nin jübilesine dönüştü

Mehmet Demirkol: Maç sonu Van Persie'nin jübilesine dönüştü

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, mücadelenin sonlarında doğru maçında Van Persie’nin jübilesine döndüğünü söyledi. Fenerbahçe savunmasının yaptığı hataları “rezillik olarak nitelendiren Demirkol, ilk yarıdaki skorun ardından 4-1’e sevindiklerini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmet Demirkol’un maç sonu açıklamaları şu şekilde:

“4-0’dan sonra bu skora sevindik. Eyvah dedik.. Robin van Persie’nin gol atmasına sevindim ama maç belli bir noktadan sonra Van Persie’nin jübilesine döndü. Burada bir savaş var. Modern çağ savaşı. Buralar arena. Burada sonuna kadar mücadele verip kazanmaktır amaç. Böyle olacaksa tiyatroya, panayıra giderdim. Penaltıların olmadığını düşün. O amatörlüğü yapmadığını düşün Fenerbahçe’nin savunma oyuncularının, ilk yarı 0-0 bitebilirdi. Mourinho o zaman Chelsea maçını düşünüp farklı hamleler düşünebilirdi. Bireysel olarak rezillik, amatörlük. Kolay kabul edilebilecek bir şey değil. Burada çok ciddi bir kadro mühendisliği hatası var. Bu teknik direktörün takımı değil bu. Çok ciddi hatalar bunlar. Takımın başına takımı bilen bir hoca da getirmediler. Bu olabilir bir şey değil, modern futbolda bunlar kabul edilemez. Bizde teknik direktör kimse ses çıkarmasın diye getiriliyor. Advocaat büyük hoca, bitti.”

İngiliz basını: Van Persie'nin varlığı gol atınca fark edildi

UEFA Avrupa Ligi’nde Manchester United’ın Fenerbahçe’yi ağırladığı karşılaşmada ev sahibi ekibin taraftarları eski oyuncuları Robin van Persie’ye sevgi gösterisinde bulundu.

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe, İngiliz ekibi Manchester United’a 4-1 mağlup olurken, United taraftarlarının Robin van Persie’ye büyük sevgi gösterisi vardı. İngiliz taraftarlar Hollandalı oyuncuya maçın başından itibaren zaman zaman yaptıkları tezahüratlarla destek oldu. Van Persie Fenerbahçe’nin maçtaki tek golüne imza atınca Old Trafford’daki tüm taraftarlar yıldız oyuncuyu ayakta alkışladı.