Messi'nin babasına "kara para aklama" suçlaması

Messi'nin babasına "kara para aklama" suçlaması

Arjantinli futbolcu Messi'nin babasının, Kolombiyalı bir uyuşturucu mafyasının parasını aklayarak, komisyon aldığı iddia edildi.

İspanyol El Mundo gazetesi haberine göre, Barcelona'nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi'nin babası Jorge Messi'nin Kolombiyalı bir uyuşturucu ağıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle Madrid'deki bir yargıç tarafından sorgulandı.


Jorge Messi'nin uyuşturucu parasıyla rock konseri için toplu giriş bileti veya "Messi'nin Dostları" grubuna Amerika kıtasında maç organize etmek için harcadığı, yüzde 10 ile 20 arasında değişen komisyon aldığı ileri sürüldü.


İspanyol Jandarma Teşkilatı'nın UCO adlı birimin Messi'nin babasına yönelik soruşturmayı birkaç aydır yürrüttüğü, bilgi alabilmek için Lionel Messi, Dani Alves, Pinto, Mascherano gibi Barcelonalı futbolcuların da kulüp binasında sorgulandığı iddia edildi.


Jorge Messi'nin 2009 yılında kurulan Leo Messi Management adlı şirketin de sahibi olduğu ve 4 kez Altın Top ödülünü kazanan oğlu Lionel Messi'nin tüm imaj haklarını bu şirket aracılığıyla yönettiği hatırlatıldı.


İspanya'da, Messi ve babası hakkında, 2007-2009 yılları arasında Barcelonalı futbolcunun imaj gelirlerinden yaklaşık 4 milyon euro vergi kaçırdığı iddiasıyla dava açılmıştı.

- Messi'nin babasıyla ilgili iddialar yalanlandı


Öte yandan İspanya İçişleri Bakanlığı yetkilileri, El Mundo gazetesinde bugün manşetten yayınlanan, "Barcelonalı futbolcu Lionel Messi'nin babası Jorge Messi'nin uyuşturucu mafyasından gelen parayı aklamaktan soruşturulduğu" iddiasının yer aldığı haberi yalanladı.


İspanya resmi haber ajansı EFE'nin verdiği haberde, İçişleri Bakanlığı kaynakları, gazetenin iddia ettiği gibi "kara para aklama" ile ilgili bir soruşturma olmadığını sadece "Messi'nin Dostları" adı altında organize edilen maçlarla bağlantılı bir soruşturma olduğunu, bundan dolayı da Jorge Messi ve Barcelonalı futbolcular Messi, Alves, Pinto, Mascherano ifadelerinin alındığını söylediler.


Sport gazetesi de Messi'nin ailesinin El Mundo'ya karşı dava açmak için avukatları aracılığıyla temasa geçtiğini iddia etti. Katalan gazetesi, Messi'nin ailesinin, "Barcelonalı futbolcunun imajına karşı kampanya yürütüldüğünü düşündüklerini" yazdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS