Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe sözleri

Galatasaray kulübü yeni transfer edilen futbolcular için imza töreni düzenledi.Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın katılımı ile Diagne, Luyindama, Emre Taşdemir, Semih Kaya ve Marcao için imza töreni düzenledi.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz törende çarpıcı açıklamalara imza attı. İşte Cengiz'in açıklamalarından başlıklar.
-Transferler için teknik ekip ve Fatih Hocamız'la birlikte senkronize çalıştık. Finansal Fair Play'de ilk kez kâra geçtik. GalatasarayTrabzon maçında izlediniz. Planet ötesi müthiş bir futbol oynadık. 197 locadan 43'ü boş. Boş olanların hemen alınmasını istiyoruz. Taraftarlarımızın sosyal medya hesaplarımızı takip etmelerini istiyoruz. Özellikle de Youtube kanalımıza bekliyoruz.
-Galatasaray, Trabzonspor karşısında son yılların en müthiş futbolunu oynadı. Trabzonspor da aynı şekilde mükemmel bir direnç gösterdi, asla ezilmedi. Bir tane bile kasıtlı faul olmadı. Trabzonspor yöneticilerinin tepkilerine hak veriyorum. İnsanın canı yanınca bağırır. İnsani bir tepki. Trabzonspor'a haksızlık yapılmasını istemeyiz. Biz hakemlerimizin bize haksız taç bile vermesini istemiyoruz.
-Kulüpler Birliği'nin hazırladığı o metni 17 kulüp değil 8 kulüp imzaladı. Bilgi kirliliği var. İmzalayanların da bazıları aceleden imzaladık dedi. Bizim aleyhimizde de Trabzon maçında hatalar yapıldı. Trabzon'a da hatalar yapıldı. Kulüpler Birliği bildirisine kimse sahip çıkmadı. Görüştüğümüz 12 kulüp karşı çıktığını söyledi.
-14 yabancı kuralı var. Biz 11 yerli ile Türkiye Kupası maçlarına çıkıyoruz. İstiklal marşı diyorlar. Biz senfoni orkestrası mıyız şarkı söyleyecek eleman mı arıyoruz yoksa futbolcu mu? Milli marşı okuyacak koro üyesi mi yoksa futbolcu arıyoruz? Rekabetten korkmayın. Galatasaray Futbol Akademisi'nde bir devrim yapılıyor. Ozan Kabak'ı kim yetiştirdi?
- Biz KAP'a tüm transferler detaylarını açıklıyoruz, diğer takımlar neden açıklamıyor?
- En çok Serdar Aziz transferinde zorlandık. Sevgili Yusuf Bey kardeşim çok yoruldu. Fenerbahçe, Tolga ve Serdar transferlerinden bize 8.6 milyon Euro yani yaklaşık 50 milyon TL destek sağladı.
- Uçak bileti ve bonus gibi şeyleri artık kaldırıyoruz. Rakiplerimiz şeffaflık diyor. Biz Marcao için perşembe günü bildirimde bulunduk. Özel mesajdan bile 'Kaça aldınız?' diye mesajlar geldi. Diyemedik çünkü maçını oynamak için kaldı ve pazartesi geldi. Biz her şeyini açıkladık. Niye diğer takımlar açıklamıyor?

- Hanım ile bu küskünlüğü resmiyete dökmek için tarihi bir fırsat geçmişti. Galatasaray sevgisi ağır bastı. Neyse Galatasaray çok büyük bir camia...
10 / 11
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe sözleri
Futbolcular ise şunları söyledi:

Mitroglou: Galatasaray ailesinin bir ferdi olmaktan ötürü çok mutluyum. Bana güvenen sayın Fatih Terim'e çok teşekkür ederim.

Luyindama: Galatasaray'da olmaktan dolayı mutluyum. Galatasaray çok büyük bir kulüp ve bu kulüpte oynamak için daha fazla çalışmam gerekiyor. Bu da beni daha fazla motive ediyor.
11 / 11
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe sözleri

Emre Taşdemir: Başta Fatih Terim olmak üzere benim Galatasaray'a gelmeme katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.

Mbaye Diagne: Selam, benim adım Diagne. Galatasaray ailesinin bir parçasıyım ve bunun için çok mutluyum.

Marcao: Dünya çapında tanınan bir takımda oynayacak olmamdan dolayı çok mutluyum. Amacım, bu forma altında büyük başarılara imza atmak. Bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Semih Kaya: Yeni transfer eski bir yüzüm. Beni buraya geri çağıran, bana güvenen Fatih Hocama çok teşekkür ediyorum.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS