Mustafa Denizli'den şok açıklama: Yıldız oyuncu gitmek istiyor

Mustafa Denizli, 4 günde G.Ssaray’daki sorunların teşhisini koyarken yaptığın basın toplantısında şok bir açıklama da yaptı. Denizli, yıldız oyuncularından birinin ayrılmak istediğini açıkladı.Ayrılmak isteyen yıldız futbolcu
Galatasaray'da bugün antrenman sonrası basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştiren Mustafa Denizli, Alman oyuncu Grosskreutz'un kendisine takımdan ayrılmak istediğini söylediğini belirtti.
Nedeni ise

Ailesinden ayrı kalamayacağını anladığını belirten Grosskreutz'un Almanya'ya dönmek istediği belirtildi.

Denizli nasıl bakıyor?

Sezon başından bu yana takımdan ayrı kalan Grosskreutz'un ayrılmasına Mustafa Denizli'nin de sıcak baktığı ancak oyuncunun fikrini değiştirme olsılığına karşılık da bir süre daha bekleme kararı verdiği öğrenildi.

'Terim'le konuştuk, Hamzaoğlu'na ulaşamadım'

Denizli'nin açıklamaları Grosskreutz'le sınırlı kalmadı.

Galatasaray'ın başına geçtiği ilk gün Fatih Terim'i aradığını dile getiren Denizli, "Fatih hocayı aradım ve görüştük. Faydalı bir konuşma oldu. Hamza hocayı da aradım, telefon açılmadı. Daha sonra aradığımda ise ulaşamadım. Yıldırım hocayı (Yıldırım Uran -Hamza Hamzaoğlu'nun yardımcılarından) arayıp, ona Hamzaoğlu'na ulaşamadığımı belirttim. Ancak bana bir geri dönüş olmadı." dedi.

'Yarış varsa Galatasaray vardır'

Takıma henüz alışmaya başladığını dile getiren Denizli, "Her şey çok yeni. Size şu anda takımla ilgili çok fazla şey söyleyemem. Herkes yeni ortama adapte olmaya çalışıyor. Sıkışık bir takvimimiz var. Ancak şunu söyleyebilirim ki, 'Yarış kelimesi Galatasaray'ın ikizi gibidir'. Yarış varsa Galatasaray vardır. "şekline konuştu.

'Benim gördüğüm...'

Heyecanını yavaş yavaş atlattığını belirten tecrübeli teknik adam, "İlk günler gerçekten heyecanlıydım. Yavaş yavaş atlatmaya başladım. Takım asla kötü değil. Benim gördüğüm bu çalışmayla ileride istediğimiz sonuçları alacağımızdır. Şimdi kendi yolumuzda yaptığımız hesaplar var. Bu hesaplar bizi ileriye taşıyacaktır. Bizim için hedefler başladığımız gün gibi yıllar önce hangi hedefleri koyduysam üstüne koymaya devam edeceğiz." dedi.

'Puan farkı önemli değil'

Ligde 13. haftayı geride bıraktıklarını ve rakipleriyle puan farkı oluştuğunu belirten Denizli,"Galatasaray'ın futbolcuları bu farkı kapayabilecek yetenekte... Maksimum 2-3 maçlık fark var. Bu Galatasaray için benim için futbolcularım için asla önemli farklar değildir. Hayatım boyunca böyle geriden takip ettim. Bunlar çok rahatlıkla telafi edilebilir. Daha kötüsünü de gördük. Bunlar bizim için problem değil.
Türkiye’de hiç bir yarış Galatasaray’sız yürümez. Ufak tefek sonular takımların ayrılmaz parçasıdır." açıklamasını yaptı.

'Sendeleriz ama düşmeyiz'

Takımın kendi sistemini anlaması için 2 haftalık bir süre gerektiğini belirten Mustafa Denilzi, "Bugün ilk kez takımla birlikte tesisin dışında bir yerde olacağız. İki haftadan sonra her şey yerli yerinde olacaktır. Bu zaman dilimi birbirimizi tanımak adına gereklidir. O süreçte takım, tesis, yönetimi, herşeyi yavaş yavaş tanıyacağım. Bu durumu aştık yine aşacağız. Hiç kimsenin şüphsi olmasın. Bu yolculukta zaman zaman sendeleriz. Ama düşmeyiz. Küslüklerin yaşanması doğaldır. Bir teknik adam bunlara şaşırmamalı. Bu sorunları ben Florya’da bitireceğim. Ufuk tefek sonular vardı. Ben bu futbol ailesi olarak bunları bitireceğim." dedi.

Bu arada 25 Kasım’da iş başı yapan Denizli’nin takımdaki başarısızlığa koyduğu en önemli teşhis şu oldu: Sevgisizlik! Bu durum da Fatih Terim’in gidişi ve Roberto Mancini, Cesare Prandelli ve Hamza Hamzaoğlu döneminde devam eden takım içi küslüklerden kaynaklanıyor. İşte Mustafa Hoca’nın Florya’daki 4 günde yaptığı önemli teşhisler ve tedavi önerileri:

TESPİTLER

1- BİRBİRİYLE KONUŞMUYORLAR
-Yerliler arasında iletişim kopuk.
-Hatta bazıları birbirini sevmiyor.
-Birbiriyle konuşmayan oyuncular var.

2- YABANCILAR DAHA İYİ ARKADAŞ
-Yabancıların ilişkileri çok daha iyi.
-Zayıf arkadaşlık takımdaşlığı önlüyor.
-Özgüven eksikliği ve kırılganlık hakim.

TEDAVİ

1- KÜSLER BARIŞTIRILACAK
-Beraberlik içinde hareket edilecek.
-Yerlilerin sorunları giderilecek.
-Küskünlüğe asla izin verilmeyecek.

2- KAPTAN SELÇUK İŞ BAŞINA
-Birlikte daha çok zaman geçirilecek.
-Kaptan Selçuk, iletişimde görev alacak.
-Kimse kendisini ayrıcalıklı göremeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS