Neymar davasında Barcelona susmayı tercih etti

Neymar davasında Barcelona susmayı tercih etti

Brezilyalı futbolcu Neymar'ın Santos'dan Barcelona'ya transferinde yolsuzluk ve sahtekarlık yapıldığı iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Madrid'deki Ulusal Mahkemeye gelen Barcelona kulübünün başkanı Jose Maria Bartomeu ve eski başkanı Sandro Rosell, savcı ve hakimin sorularını yanıtlamadı.

Barcelona Kulüp Sözcüsü Josep Vives, basına yaptığı açıklamada, "Bartomeu ve Rosell, geçmişte aynı savcıya verdikleri ifadeleri tekrarladı. Adaletin yerine geleceğine güvenimiz tam. Barcelona, doğru olanı yaptı ve çok rahatız. Hiçbir soruya cevap vermedik çünkü zamanında bunları açıklamıştık. 'Cevap vermekten kaçınma' diye bir şey söz konusu değil, sadece önceden açıkladıklarımızı bir kez daha tekrarlamanın gereği yok" dedi.

Neymar'ın transferiyle ilgili tüm resmi bilgilerin ve belgelerin Barcelona tarafından zamanında Ulusal Mahkemeye gönderildiğini kaydeden Vives, "Hiçbir şeyi saklamadık. Bunu asla yapmadık" diye de ekledi.

Söz konusu soruşturmada ilk defa sanık olarak ifade verecek futbolcu Neymar ise yarın Madrid'deki Ulusal Mahkemeye gelerek Savcı Jose Perals ile Hakim Jose de la Mata'nın karşısına çıkacak. Neymar'ın babası ve annesi ise video konferans yöntemiyle Brezilya'dan yapılacak bağlantıyla ifade verecek.

Bu arada Neymar'ın babası ve aynı zamanda menajeri olan Neymar Da Silva, Brezilya'nın Globo televizyonuna verdiği demeçte, "Bu durumu artık sonlandırmak istiyoruz. 'Yeter' deme zamanı geldi. Eğer bu savcı (soruşturmayı açan İspanyol savcı) dikkat çekmeye çalışıyorsa bunu başaracak. Bu konuyu net bir şekilde açıklığa kavuşturacağız. Adaletin bunu çözmesini istiyorduk ama çok yorulduk. En kısa zamanda her şeyi aydınlatmak istiyorum. Hakim sadece Neymar'ın transferinin nasıl gerçekleştirdiği öğrenmek için bizi ifade vermeye çağırdı. Fakat bizi vergi kaçırmakla suçlayarak, kırmızı çizgiyi aştılar" ifadelerini kullandı.

Barcelonalı futbolcu Neymar da aynı televizyona yaptığı açıklamada, "Bu olay, ailemi de etkilemeye başladığından beri endişe içindeyim. Her şeye rağmen Tanrı bana sevdiğim şeye, futbola konsantre olma gücünü verdi. Sadece yapmam gerekene konsantre oluyorum. Babam sadece benim futbolla ilgilenmemi istiyor ancak gerçek olmayan şeylerden sevdiğin insanların saldırıldığını, suçlandıklarını ve acı çektiklerini görünce bu seni de üzüyor. Bir şey bilmeden konuşmak ya da yalanlar söylemek yerine önce deliller sunmak gerek" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS