Ömer Faruk Beyaz kimdir? Fenerbahçeli yetenek devleri peşine taktı

Ömer Faruk Beyaz kimdir? Fenerbahçeli yetenek devleri peşine taktı

Ömer Faruk Beyaz kimdir? Fenerbahçeli yetenek devleri peşine taktı

Fenerbahçe'de forma giyen geleceğin yıldız adaylarından Ömer Faruk Beyaz dünya devlerinin radarına girdi. Son dönemde adı sıkça basında duyulmaya başlanan genç futbolcu ile kulübü Fenerbahçe ise profesyonel sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Futbolseverler ise "Ömer Faruk Beyaz kimdir?" sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son günlerde adı basında sıkça duyulan Ömer Faruk Beyaz'ı futbolseverler merak ediyor. Hem Fenerbahçe hem de Türk futbolunun gelecekteki en önemli yıldızlarından biri olması beklenen Ömer Faruk Beyaz, aynı zamanda dünya futbolunun devlerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Fenerbahçe alt yapısında forma giyen 15 yaşındaki yıldız adayı Ömer Faruk Beya, özellikle U17 takımıyla birlikte katıldığı Katar'daki Alkass 18 Turnuvası'nda ortaya koyduğu futbol ve yetenekleri ile dikkat çekmeyi başardı. Henüz 15 yaşında olan Beyaz'ın bu turnuvadaki performansı dünya devlerini harekete geçirdi. Bunun üzerine harekete geçen kulübü Fenerbahçe ise Ömer Faruk Beyaz ile profesyonel sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

Real Madrid istiyor

Fenerbahçeli Ömer Faruk Beyaz'ı isteyen kulüpler arasında dünya futbolunun devleri var. İspanyol devi Real Madrid, İngiliz Arsenal ve Tottenham Hotspur gibi önemli kulüpler 15 yaşındaki yeteneği kadrosuna dahil etmek istiyor. Pek çok kulüp tarafından izlenen oyuncusunu elinden kaçırmak istemeyen Fenerbahçe ise şimdiden profesyonel sözleşme harekete geçmiş durumda.

Milli takımda da forma giyiyor

Ömer Faruk Beyaz henüz 15 yaşında olsa da yetenekleri onu yaşıtlarından ayırıyor. Sarı-Lacivertli futbolcu bu yaşına rağmen U17 Milli Takımının da formasını giyiyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın da yakından takip ettiği Ömer Faruk'ın yaz döneminde A takımla birlikte Topuk Yaylası kampı kadrosuna dahil edilmesi bekleniyor. Fenerbahçe'nin yıldız adayıyla yapacağı sözleşme için bu hafta ailesi ile görüşme yapması bekleniyor.

Ömer Faruk Beyaz kimdir?

Ömer Faruk Beyaz, 2003 yılında İstanbul'un Bağcılar ilçesinde dünyaya geldi. Fenerbahçe alt yapısında forma giyen Ömer Faruk, orta saha bölgesinde hücuma yönelik oynarken, 10 numaralı formayı giyiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Top tekniği, driplinkleri, ara pasları ve oyun zekası ile kendisinden sıkça söz ettirecek isimlerin başında gelmektedir. Gelecek yıllarda Fenerbahçe takımının elinde tutamayacağı gibi bir çok söylemler sıkça haber sitelerinde yer almaktadır.

Ömer Faruk Beyaz'ın U-13 kategorisinde Türkiye İkinciliği başarısı bulunmaktadır. Karamürsel Anadolu Lisesi’nde eğitimini sürdürmektedir.