Özdoğan: Kaptan daha eşittir

Özdoğan: Kaptan daha eşittir

Galatasaray Kulübünün eski başkan adaylarından Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, sarı-kırmızılı futbol takımının son dönemdeki başarısız performansından ve takım içinde yaşanan sorunlardan yönetimi sorumlu tuttu.

Ahmet Özdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılı futboltakımında yöneticisinden, teknik heyetine ve oyuncusuna kadar sorun yaşandığını savunarak, "Galatasaray'da takım ruhu kaybolmuş durumda. En büyük problem bu." dedi.


Yaşanan sorunların tek sebebi olduğunu söyleyen Özdoğan, "Algıoperasyonu yapmasınlar. Bu işler öyle yürümez. Güneş balçıkla sıvanmaz. Siz, Hamza Hamzaoğlu'na, Mustafa Denizli'ye suçlu dediniz. Şimdi de Jan Olde Riekerink ile Selçuk İnan'ı suçlu ilan ediyorsunuz. Tabii ki takım içinde zaman zaman problemler çıkacaktır. Yönetim olarak bir adalet olduğunu ispatlamanız gerekir. Aksi taktirde takım ruhunu yakalayamazsınız" diye konuştu. 


Selçuk İnan krizi tatlıya bağlandı


"Tüm oyuncular eşittir ama kaptan daha eşittir"


Ahmet Özdoğan, iki hafta önce Yasin Öztekin'e verilen kadro dışı kalma cezasını doğru bulmadığını anlatarak, şöyle devam etti:


"Bir takımda tüm oyuncular eşittir ama Galatasaray'ın kaptanı daha eşittir. Kaptan konusunda karar alırken 3 kez düşünmeniz gerekir. Kaptana yaptığınız bir şey direkt takım ruhunu etkiler. Galatasaray'ın kaptanı ne yapmış? Oynamak istemiş. Oynayamadığı için tepki göstermiş. Yani sahada olmayı, işini yapmayı istiyor. Demek ki takım kaptanınız, adaletli bir kadro seçimi olmadığına inanıyor. Bu durumda yönetimin de adaletin olup olmadığını düşünmesi gerekiyor. Selçuk'u hemen taraftarın önüne atmamamız lazım. Bu oyuncular kolay yetişmiyor ve ciddi paralar ödüyoruz."


TFF maç tarihlerinde değişikliğe gitti


"Birbirine selam vermeyen futbolcular var"


Galatasaray takımını düşünerek hareket edilmesi ve oyuncu psikolojisinin iyi anlaşılması gerektiğine dikkati çeken Özdoğan, oyuncular arası sorunların da asgariye indirilmesinin mecburi olduğunu aktardı. Yaşanan durumların Galatasaray'a uzun vadede büyük zararlarverebileceğini şimdiden gördüğünü kaydeden Ahmet Özdoğan, "Galatasaray'da takım ruhu yakalanamadığı ve oyuncular birbirleri için oynamadıkları sürece sonuca ulaşılamaz. Galatasaray takımında birbirine selam vermeyen futbolcular var. Bu böyle olmaz. Futbolcu oynamak ister. Takımında kaptan olmak ister. Bu da normaldir. Bunun organizasyonunu yönetim sağlamalı. Yönetimin işi budur." diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS