Paul Le Guen gitti Mustafa Er geldi

Paul Le Guen gitti Mustafa Er geldi

Paul Le Guen gitti Mustafa Er geldi

Bursaspor'da Fransız teknik direktör Paul Le Guen'in sözleşmesi tek taraflı feshedildi. Yerine Mustafa Er göreve getirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bursaspor'da, Fransız teknik direktör Paul Le Guen'in sözleşmesi tek taraflı feshedildi.

Yeşil-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Teknik Direktör Paul Le Guen ile dün akşam başlayan ve bugün de devam eden görüşmelerde, sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesine ilişkin yaptığımız bütün tekliflere olumsuz cevap verilmiştir. Bu doğrultuda, sözleşmede yer alan tek taraflı fesihe ilişkin özel madde kapsamında, Paul Le Guen ve yabancı yardımcılarıyla olan sözleşme tarafımızdan tek taraflı olarak feshedilmiştir." denildi. 

FIFA 18'e göre Türkiye'nin en iyi takımı

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ligde üst üste alınan kötü sonuçların ardından kulüp başkanı Ali Ay, dün akşam Özlüce Tesisleri'nde Le Guen ile bir araya gelerek yolları ayırmak istediklerini söyledi. 

Ali Ay'ın, teklifini düşünmek için süre isteyen Fransız teknik adam, tesislerden ayrıldı. Ali Ay ile bu sabah yine tesislerde bir araya gelen Le Guen, karşılıklı fesih teklifini kabul etmediğini iletti. Bunun üzerine Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu, sözleşmeyi tek taraflı feshetme kararı aldı. Karar, Le Guen ve yardımcılarına bildirildi. 

Le Guen'den boşalan göreve ise Mustafa Er getirildi.

Bursaspor'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"2017-2018 sezonunun son 6 haftasında A Takım Teknik Direktörlük görevine Mustafa Er getirilmiştir. Kulübümüze oyuncu ve teknik adam olarak yıllardır hizmet eden Mustafa Er`e başarılar dileriz."