Holiganların kanlı dövüş kulübü

  1. Spor
  2. Futbol
Holiganların kanlı dövüş kulübü

Holiganların futboldaki rekabetleri artık sadece tribünlerde ya da stadyum önlerindeki dövüş ve çatışmalarla kalmıyor. Bunun son örneği Real Madrid ile Malaga taraftarlarının randevulaşarak boş bir arazide yaptıkları kavga.
İspanya La Lİga'da Real Madrid, Malaga'yı deplasmanda 2-1 mağlup ederken maçtan çok iki takım taraftarların anlaşarak yaptığı kavga konuşuldu.

Malaga'nın La Casa Nostra taraftar grubuyla Real Madrid'in Ultras Sur grubu müsabakadan önce boş bir arazide toplanarak kavga etti.


10'a 10 yapılan holigan kavgasında taraflar silah kullanmadı. Yüz yüze yapılan kavgadan Real Madrid taraftarları galip çıktı.

Kavganın fotoğrafları taraflarca kanıt olarak sosyal medyadan yayınlandı. Aslında bu bir süredir devam eden bir çeşit moda.
Holiganların futboldaki rekabetleri artık sadece tribünlerde ya da stadyum önlerindeki dövüş ve çatışmalarla kalmıyor. Avrupa kulüplerinin holigan taraftarları gruplar oluşturup rakip holiganlarla randevulaşıp boş bir arazide kıyasıya dövüşüyorlar.
Facebook'ta kurdukları gruplar vasıtasıyla haberleşen holigan grupları yaptıkları dövüşleri kameraya çekip internette yayınlıyor. İşte o müsabakalardan bazıları...

En son Rusya ekibi Zenit'in taraftarlarıyla İsveç ekibi AIK Stockholm'un taraftarları 16 Temmuz'da boş bir arazide karşı karşıya geldi. 17'ye 17 olarak başlayan kavgada kazanan Zenit olurken çok sayıda holigan yaralandı.

Aynı gün Danimarka ekipleri Brondby ve Midtjylland'ın taraftarları 5'e 5'lik bir kavgada karşılaşırken kazanan Brondby oldu.

Bundan bir gün öncesinde ise İsveç ekibi Jönköpings'in taraftarları Brondby'ye 7'ye 7'lik dövüşte mağlup olmuştu.

Bu da Belçika ekipleri Royal Antwerp ile Beerschot taraftarlarının 8'e8'lik kavgasından bir kare.

Temmuz başında ise uluslararası bir kavga vardı. FC Copenhagen taraftarlarıyla Alman ekibi Braunschweig'in taraftarları 18'e 18 ve 9'a 9'luk 2 raundda karşılaştı. İkisinde de Copenhagen taraftarları rakiplerini döverek kazandı.
10 / 14
Holiganların kanlı dövüş kulübü

22 Nisan'daki maçta Brondby'li holiganlar Aalborg'lu rakiplerini 15'e 15'lik kavgada fena halde dövdü.
11 / 14
Holiganların kanlı dövüş kulübü
Antwerp-Cercle Brugge karşılaşması. 8'e 8'lik iki raundda da kazanan Antwerp'li holiganlar oldu.
12 / 14
Holiganların kanlı dövüş kulübü
Macar holiganların 15'e 15'lik kavgası. Györ'lüleri döven Ferençvaroşlular (siyahlılar) kazandı.
13 / 14
Holiganların kanlı dövüş kulübü
Macar ekibi Zalaegerszeg'in holiganları, Slovenyalı Maribor'un holiganlarıyla dövüştü. 10'a 10'luk dövüş 3 dakika 30 saniye sürdü. Berabere kaldılar.
14 / 14
Holiganların kanlı dövüş kulübü
Taraftarlar bazen koalisyon da kurabiliyor. Örneğin 7 Nisan'da Hamburg + FC Kopenhag koalisyonu, Schalke + Nürnberg koalisyonuyla dövüştü. Kazananan Alman-Danimarka ortaklığı oldu.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS