Robin van Persie: Beşiktaş mı? Fenerbahçe mi?

İngiltere basını, Hollandalı golcü Robin van Persi’nin Türkiye’ye gitmek üzere olduğunda hemfikir olurken, ünlü oyuncunun Beşiktaş’a mı yoksa Fenerbahçe’ye mi transfer olacağıyla ilgili çelişkili haberler var. (Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra)Sun'a göre Beşiktaş

Sun gazetesi Beşiktaş’ın 31 yaşındaki oyuncuyu transfer edebilmek için “kesenin ağzını açmaya hazır” olduğunu ileri sürdü.

Gözden çıkarıldı

Gazete, Manchester United teknik direktörü Van Gaal’ın bu yaz yeni bir golcü arayışlarında olduğunu ve RVP’yi gözden çıkardığını yazdı.

Yalçın Kaya Yılmaz transferi için uğraşıyor

Bunun üzerine Beşiktaş’ın harekete geçtiğini ileri süren gazete, yönetici Yalçın Kaya Yılmaz’ın Hollandalı milli futbolcuyu alabilmek için elllerinden geleni yapacaklarını söylediğini vurguladı.
Şartlar uyarsa...

Gazete, Yılmaz’ın “Eğer şartlar uyarsa ve o da gelmek isterse, maddi olarak sınırlarımızı zorlayacak olsa da onun için bir teklif götürmek istiyoruz” şeklindeki sözlerine yer verdi.

Nani + Persie Fenerbahçe'ye mi?

Sun, United’ın teknik direktörü Van Gaal’ın, Nani’nin Fenerbahçe’ye transfer edilmesini kabul ettiğini, Fenerbahçe’nin 28 yaşındaki futbolcu için 3.5 milyon pound teklif ettiğini ancak United’ın daha fazla istediğini kaydetti.

Mirror'a göre Fenerbahçe

Diğer taraftan Mirror gazetesi ise Van Persie’nin Fenerbahçe ile görüştüğünü ileri sürdü.

Van Persie'nin haberi yok

Gazete. United’ın bu oyuncuya haber vermeden satmaya niyetlendiğini ve Ocak ayından beri Fenerbahçe ile temasta olduğunu yazdı.

Hoojdonk peşinde

Mirror, eski bir Fenerbahçeli olan ve aynı zamanda Feynoord’dan Van Persie’nin takım arkadaşı olan Pierre van Hooijdonk’un şu sözlerişne yer verdi: “Bu yılın Ocak ayından beri Robin ile Fenerbahçe konusunda Türkiye’den haberler alıyorum. Bu bilgiyi duyar duymaz United’ın bu transfer için nabız yokladığını anladım. Menajerler Van Persi için yüksek fiyat ödeyecek kulüpler arıyorlardı. Robin’in sözleşmesi önümüzdeki yıl sona eriyor ve United para kazanabilmek için şimdi satmak istiyor.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS