Salih Uçan: Bana yapılan ciddi saygısızlık

Salih Uçan: Bana yapılan ciddi saygısızlık

Salih Uçan: Bana yapılan ciddi saygısızlık

Beşiktaş'ın orta saha oyuncusu Salih Uçan, Milli Takım seçicilerine sitemde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beşiktaşlı Salih Uçan, A Milli Takım’a davet edilmemesini sert sözlerle eleştirdi.

Vole’ye konuşan tecrübeli futbolcu, "A Milli Futbol Takımı'na alınmama asla ikna olmadım. Milli Takım'la Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası oynadım. Bu kampta kendi bireysel görüşüm ve net kararım bana yüzde 100 bir saygısızlık yapıldı. A Milli Futbol Takımı'na gitmeyeceğimi biliyordum. A Milli Futbol Takımı'nda kamplardan önce gizli bir kadro açıklanıyor. Pasaport işlemleri ve doktor arar. Alanyaspor döneminde de Şenol Güneş beni Milli Takım'a çağırmıyordu. Her zaman aday kadronun içindeydim çünkü beni iletişimciler arıyordu, bu sefer böyle bir şey olmadı. A Milli Futbol Takımı açıklandı. Bir oyuncu sakatlandı, iki oyuncu alındı. Siz yorumcular olsun, gazete gibi... Bütün orta sahalar sakatlansa da yine gidemeyecektim. Bu aday kadronun arasında olmamak bana yapılmış ciddi bir saygısızlıktır. Bunu asla kabul etmiyorum. Bana saygı göstermeyenlere karşı saygı duyamayacağım bu nettir. A Milli Futbol Takımı'na gitmemem bir karardır ama ben her hafta maç oynuyordum. Beşiktaş gibi bir camiada oynuyorum, 40 kişinin arasında olamayacak kadar bir durumum yoktu. Düşündükçe sinirleniyorum. Keşke Salih Özcan sakatlanmasaydı da daha fazla süreç arttı. Sürecin uzaması üzdü biraz. Milli Takım arasında Marmaris'e gittim, üzüntü artıyor." dedi.

Fatih Terim GoldenFoot efsanesi oluyor

Fatih Terim GoldenFoot efsanesi oluyor

Salih Uçan, Beşiktaş'taki performansından geçen sezon Başakşehir'e kiralanmasına kadar başka bir çok konuda da açıklamalar yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Özellikle Beşiktaş'la anlaştıktan sonra, Alanyaspor'dan Beşiktaş'a gelirken kendimi çok iyi hissediyordum. Geçen sene sezon başladıktan sonra çok şanssızlığım oldu. Hastalıklar geçirdim, antrenman kaçırdığım dönem oldu. Geçen sene fiziksel olarak durumumu iyi seviyeye getiremedim. Hastanede 3-4 kilo verdim. Başakşehir'e geçtiğimde de Emre Belözoğlu'na da bunu söyledim. Yaz tatilinde yaklaşık 1 ay tatil vardı. Birlikte çalıştığım fizyoterapistimle birlikte 'gelecek sene benim için çok önemli' dedim. Sezon bittikten sonra 2 hafta tatil yaptım. Daha sonra Bodrum'da detoks kampına aldım kendimi. Kendim her gün bireysel antrenmana çalıştım. Bu senenin farklı olması gerekiyordu. Bu senenin iyi geçmesi gerekiyor. İlk günden itibaren hiçbir şanssızlık yaşamadım. Hazırlık maçlarından itibaren hepsi üst üste gelerek sezon başı maçlara iyi başladım. Antrenmanlara başladım. Daha sonra haberler çıktı. Kampta denenecek gibi. Ben Salih Uçan'ım dedim. Şanssızlıklar da oldu. Bu durum beni çok üzdü. Bunun tersine dönmesi gerekiyor. Daha ligin başındayız bunun devam etmesi gerekiyor. İşin finali önemli.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"ÖNDER KARAVELİ BANA İNANMADI"

Başakşehir'e gitmem çok iyi oldu benim için. O dönem Önder Karaveli buradaydı. Bana inandığını, beni düşündüğünü hiç hissetmiyordum. O yüzden gittim. Ceyhun Kazancı'yla da konuştuk. O anda bu seçimi yapmak daha doğruydu. Emre Belözoğlu beni arada, şans vereceğini söyledi. Ortada bir gerçek vardı, ben oraya giderken 3 ay top oynamamıştım zaten. Hazır olsaydım, orda daha fazla oynardım.

"ERSUN YANAL BANA ŞANS VERMEYECEKTİ, ROMA'YA GİTTİM"

Roma'da oynayamadım ama oynayanlar kimlerdi mesela. Miralem Pjanic çok iyi futbolcu, top kaybetmiyor. Keita vardı, hayatımda gördüğüm en iyi orta saha. Takım kaptanı De Rossi. Nainggolan vardı, Storttman vardı. Hem avantaj, hem dezavantaj. Totti'nin olması hem avantaj, hem dezavantaj. Çok genç gittim, kiralık gittim. 'O zaman niye gittin' diyebilirler. Fenerbahçe'de şampiyon olmuştuk. Aziz Yıldırım beni seviyordu, Ersun Yanal bana şans vermeyecekti, gözüküyordu. Roma teklif sundu ve gittim. Ben ordayken Totti 39-40 yaşındaydı. Eski Totti'yi tanımak isterdim ben. Efsaneydi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"FENERBAHÇE DERBİSİ GÜZEL OLACAK"

Son maçlara bakıldığında kendi sahamızda iyi oynadığımızı düşünüyoruz. Sezona iyi başladık. Fenerbahçe'nin de bir çıkışı var. Bence güzel bir maç olacak. Bence genel olarak her yönümüz kuvvetli. İyi oynuyoruz. Belki duran toplardan gol atarız.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI...

Trabzonspor iyi takım, Fenerbahçe, Galatasaray, Başakşehir, Konyaspor, Adana Demirspor iyi takım. Bu sezon tek başına götürecek bir takım olacağını düşünmüyorum. Bunu kendi arkadaşlarıma da söylüyorum.