Seks kasetiyle şantaj yapılan Valbuena ilk kez konuştu

Seks kasetiyle şantaj yapılan Valbuena ilk kez konuştu

Le Monde'a konuşan Valbuena'nın özellikle Benzema'yla ilgili açıklamaları olay yaratacak cinsten.

Şu anda Lyon formasını giyen Mathieu Valbuena, Fransız gazetesine yaptığı açıklamalarda Karim Benzema'nın yaptıklarıyla kendisini büyük hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.


Valbuena, Benzema'nın kendisini şantaj yapan kişiyle buluşturmak istemesiyle ilgili olarak da "Bana bunu söylediğinde içimden bunun çok garip olduğunu düşündüm. Israr etmesi garipti" dedi.


Zenit maçı için St. Petersburg'da oldukları sırasında Benzema'nın kendisini aradığını da söyleyen Valbuena, "Matt, benim ismimi söyleme. Bunun içinde olamam" dedi.


Kendisini Benzema tarafından aptal yerine konulmuş gibi hissettiğini söyleyen Valbuena, Karim'le arkadaşlıklarının bittiğini de belirtti.


Valbuena'ya şantaj kasedinin çakmasını yaptılar!


Bu arada Valbuena'nın bahsi geçen seks görüntülerinin hacker yardımıyla telefonundan çalınmış olabileceği belirtiliyor.


Valbuena'yı kasetle ilgili ilk arayan kişinin Djibril Cisse olduğu ve tarihin Mayıs 2015 oludğu belirtiliyor. İddiaya göre Cisse o konuşmada seks kasediyle ilgili bir şeyler duyduğunu, videoyu izlemediğini belirterek Valbuena'yı uyarıyor. Bu görüşmeye dayanarak Cisse'nin bu olayın bir parçası olmadığı ve şantaj yapmadığı düşünülüyor.


UEFA Avrupa Ligi'nde gruplardan çıkmayı garantileyen takımlar


Cisse de 2008'de benzer bir şantajın kurbanı olmuştu.


Valbuena ilk şantaj telefonunu ise 15 Haziran'da aldığını açıkladı: "Bir kişi 4,5 kez aradı. Kendisini tanıtmadı. Dubai'de kendisine adına biriyle buluşmamı istedi. Polise haber verdim. Pazarlığa girmedi. Her şeyi emniyet güçlerine anlattım. Bu arada bana şantaj yapan kişi videoya ait bana hiçbir kanıt gösteremedi.


Evinde porno film çekildiğinden şüpheleniyor!


Valbuena'nın anlatımına göre bu olaydan sonra olaya Karim Benzema dahil oldu. Olay artık poliste olduğundan Benzema'nın konuşması polis kayıtlarına takıldı. Real Madrid'de oynayan golcü futbolcu Benzema, Valbuena'ya videodan bahsetti ve isterse şantajcıyla bir görüşme ayarlayabileceğini söyledi. Paradan bahsetmedi ancak buluşma için ısrar etti.


Valbuena bu konuşmayla ilgili olarak "Ben aptal değilim. Şüpheciyim. O böyle söyleyince beni uyardığı için teşekkür ettim. Fakat Benzema'nın benim biriyle hiçbir şey için buluşmamı istediğini sanmıyorum" dedi.


Zenit maçı için St. Petersburg'da oldukları sırasında Benzema'nın kendisini aradığını ulaşamayınca da mesaj attığını söyleyen Valbuena mesajda yazanları da okudu: "Matt, benim adım çıktı, nedir bu. Ben böyle işlerin içinde olamam."


Benzema daha sonra Valbuena'dan basına "Benzema'nın bu olayla ilgisi yoktur" diye açıklama yapmasını da istemiş. Ancak Valbuena poliste ses kayıtları olduğunu ve bunun saklamayacağını belirtmiş.


Valbuena röportajının sonunda profesyonel olduğunu ve Benzema'yla milli takımda birlikte oynayabileceğini de belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS