Serdal Adalı: Sponsorlardan güncelleme isteyeceğiz

Serdal Adalı: Sponsorlardan güncelleme isteyeceğiz

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Beşiktaş'ta 20 Ekim'de yapılacak olağanüstü genel kurul'da başkanlığa aday olan Serdar Adalı basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi ve önemli açıklamalar yaptı.


İşte Adalı'nın sözleri:


"Hayırdır, ben Beşiktaş'a Fikret Orman ile mi girdim? Ben kimsenin devamı değilim. Eğer birileri aranıyorsa siz iyi bulursunuz. Camiadaki bölünmüşlüğü parçalanmışlığını bir an evvel gidermemiz lazım. Taraftar kulüpten, kulüp taraftardan kopuk. Kimseyi dışlamadan herkesi dinleyerek camiayı toplayacağımıza inanıyorum. Birbirimizle uğraşmaktan dışarı ile uğraşmıyoruz"


"MALİ TABLOYU ÇÖZMEDEN..."


"Mali tabloyu çözmeden 'adayım' demek istemedim. Pazar seçim, Pazartesi bu kulübe para lazım. Ben bilincindeyim, Ahmet bey de bilincinde. Her aday biliyor"


"ÇEBİ İLE BİRLEŞMEYE HAZIRIM AMA..."


"Beşiktaş'ın ihtiyacı var denildi, 2. başkan oldum. Beşiktaş'ın iyi olacağına inanayım, Çebi ile birleşmeye, yakınlaşmaya hazırım. Ama bu süreç geride kaldı. Bu tip birleşmeler için geciktik""OCAK'TA TRANSFER YAPACAĞIZ"


"Ocak'ta transfer yapacağız. Seçim sürecinde futbol takımı üzerinden yorum yapılmasını doğru bulmuyorum. Bana göre bu takım iyi gidecek. İyi bir futbolcu topluluğu var. Geçtiğimiz sezondan sonra bu sezon futbol kısmına bütçe yaptık ve transferleri bununla yapmaya çalıştık. Yaptığımız bütçeye zarar vermeden devre arasında transfer yapacağız."


"ABOUBAKAR, O TARİHE KADAR..."


"Santrafor almaya çalıştık. Aboubakar o tarihe kadar idmana çıkmamış. Transfer olsun diye 'şunu aldık demek' için transfer yapmadık. Bu işlerde en iyisiyim. Gider alır gelirim. Orta saha alacağız."


KARIUS'UN SÖZLEŞMESİ


"Karius ile oturup konuşmadık. Zorunlu satın alma opsiyonu yok"


"5-6 AY İZLENDİ, HOCA ONAY VERDİ"

"Bu seneki transferlerin tamamı iyi transfer. Ali Naibi'nin scout ekibi ile yaptığı transferlerdir. 5-6 ay izlendi ve hoca onay verdi. Bu sezonki transferin tamamı bu şekilde yapıldı"
"BEŞİKTAŞ'IN İHTİYACI OLDU VE GELDİM, BENİ SUÇLAYACAK DEĞİLLERDİR"

"Başkanla hep Beşiktaş konuşuyorduk. Mali sıkıntılar ile ilgili ben de Fikret Başkan da hem fikirdik. Başkan 'bekleme dışarıda, gel beraber olalım' dedi. Pusu da bekleseydim büyük avantaj olurdu. Karakter olarak çatışan bir Serdal Adalı olmak istemedim. Mali açıdan buralara geleceğini de biliyordum. Elimi taşın altına koydum diye beni suçlayacak değillerdir. Beşiktaş'ın ihtiyacı oldu ve geldim. 6.5 sene yönetimde olan mı Fikret Orman'ın devamı olur? Yoksa 6 ay çalışan mı? Pazartesi günü camiayı bir araya getirip, tek yumruk haline gelmeliyiz."

"HESAP SORMA İŞİNİ 10 SENEDİR DİNLİYORUZ"

"Hesap sorma işini 10 senedir dinliyoruz. Ben başkan olduktan sonra geçtiğimiz 7 seneyi inceleteceğim. Hiçkimsenin incelemeden korkusu yok. Kendi dönemim de dahil. Eğer bir hata varsa gereğini yaparım"


"SPONSORLARDAN GÜNCELLEME İSTEYECEĞİZ"

"Bu işte artık zengin başkan işlerini geçtik. Mevcut sponsorlarla toplantı yapmak istiyoruz. Takımın iyi gitmesi markalara değer katıyor. Onlardan güncelleme isteyeceğiz (Yükseltmek isteyeceğiz) Dolar bazında yüzde 30 aşağıda."


"EN BÜYÜK PROJEMİZ ÖZKAYNAK DÜZENİNE DÖNÜŞTÜR"

"Ümraniye'nin tapusunu almaya çalışacağız. Özkaynak düzenine dönmediğmiz süreCe futbol takımının giderlerini düşürmemizin imkanı yok. Ne ben ne de diğer adaylar 1 haftada proje olarak açıklama yapma şansı yok. En büyük projemiz özkaynak düzenine dönüştür."

(Orta Çizgi)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS