Son dakika... Ağaoğlu, Sörloth için tarih verdi!

Son dakika... Ağaoğlu, Sörloth için tarih verdi!

Son dakika... Ağaoğlu, Sörloth için tarih verdi!

Beinsports'a konuşan Fırtına'nın patronu Ahmet Ağaoğlu, transfer gündeminin bir numaralı ismi Sörloth için net ifadeler kullandı: "Sörloth, takımının 4 Temmuz'daki kampına katılacak ve hocası 10 gün içinde karar verecek. Leipzig, oyuncuyla alakalı tasarrufa gireceği zaman ilk bizimle görüşecektir.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yayıncı kuruluş Beinsports'a yeni sezon öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Bruno Peres, Gervinho, Marek Hamsik ve Koita hamleleriyle transfer dönemine hızlı giriş yapan Bordo-Mavililer'de Ağaoğlu, camianın geleceğini merakla beklediği Alexander Sörloth için de açık konuştu.

Avcı beklemeye hazır

24 yaşındaki futbolcunun durumunu yakından takip ettiklerini vurgulayan Fırtına'nın patronu, "Sörloth, takımının 4 Temmuz'daki kampına katılacak ve hocası 10 gün içinde karar verecek. Leipzig, oyuncuyla alakalı tasarrufa gireceği zaman ilk bizimle görüşecektir. Bu transfer için acele etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Ağaoğlu, bu sözlerle Temmuz'un ilk iki haftasının kritik olduğunu işaret ederken, Abdullah Avcı da açıklamasında, "Bekleyeceğim oyuncu Sörloth ise beklemeye razıyım" yorumunu yapmıştı.

'Uğurcan'ı isteyenler yüksek kalibreli kulüpler'

EURO 2020 sonrasında Uğurcan Çakır'ın da ayrılığına kesin gözüyle bakılırken, Ahmet Ağaoğlu da görüşmeler olduğunu doğruladı. Bordo-Mavililer'in patronu, "Uğurcan'ı transfer etmek isteyen kulüpler, yüksek kalibreli kulüpler. Büyük liglerden bir kulübe transferi söz konusu. Bu kulüplerin de hemen hemen hepsi, EURO 2020'den sonra transferlerini gerçekleştirme düşüncesinde" şeklinde konuştu.