Son dakika... Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş'ın hocası üzerinden eleştiri yapamazsın

Son dakika... Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş'ın hocası üzerinden eleştiri yapamazsın

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu Toplantısında açıklamalarda bulundu. Ahmet Nur Çebi, MHK Danışmanı Uilenberg'e tepki gösterdi.

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Kulübü'nün Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

İşte Çebi'nin sözleri:

"Kolumuz kırıldı, acıya sızıya rağmen yine Beşiktaş'a hizmet ettik. Sağlığımı, sıhhatimi ve hayatımı Beşiktaş için ortaya koydum, koymaya da devam edeceğim. Ben bütün Beşiktaş taraftarlarına en geç 2 gün içinde cevap veriyorum çünkü bu benim vazifem. Beni ister sevsinler, ister sevmesinler. Beşiktaş için gerekirse hapis de yatarım."

"YİNE BİRİLERİ ÇIKTI KONUŞUYOR"

"Beşiktaşlılar bu şampiyonluğu hak etti, rabbim nasip etti, biz de bu yola vesile olduk. Biz 2 yıldır eski yönetim hakkında konuşmuyoruz. Yine birileri çıktı konuşuyor. Neden çıktılar bilmiyorum. Tüzük yeni baştan yapılacak. Bir kere yapalım, temiz yapalım istiyoruz."

"MHK'Yİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM"

"Geçenlerde Uilenberg isimli bir danışman, Sergen Yalçın'ın el hareketleriyle mesaj vermeye çalışmış. Gitsin Almanya'da konuşsun bakayım böyle isim vererek. MHK'yi göreve çağırıyorum. Beşiktaş'ın hocasını gündeme getirerek eleştiri yapamazsın. Art niyet arıyorum."

"ÖNCE BİR UTAN"

"Bütçeniz 65 milyon avro, limitiniz 30 milyon avro. Hala gönderemediğimiz futbolcularımız var. Adamın maliyeti 20 milyon avro olmuş, 'Gideceğim.' diyor, son gün gitmiyor. Sen buradan 4 milyon avro maaş alırken sana birisi 400 bin avro veriyor. Önce bir utan."

"675 MİLYON TL FERAGAT EDEREK..."

"Bir tanesi yazmış, 'Sihirbaz mısın?' diye. Elektrik ödenmiyordu, birden bire çalışanların maaşları ödenmeye başladı. Dalga geçiyor. Kardeşim çok basit. Cebimden 110 milyon koydum, ailemin geleceğinden de 675 milyon TL feragat ederek kulübü 1.5 sene ayakta tutmaya çalıştım."

"1 YIL AĞZIMI AÇMADIM"

"Biz kimsenin altını oymadık. Kulübün vaziyetini görenler vınladılar. Altınız oyulmadı efendi, kendiniz gittiniz. 7 sene kimse altınızı oymadı sonra birdenbire altınız oyuldu. Bu, çok ağırıma gitti. Ben kimsenin altını oymam, ben ağabeyim. Ben gittim, 1 yıl ağzımı açmadım."

"TROLLERE VERECEKLERİ PARAYI..."

"Burası herkese açık, gelsin burada konuşsunlar. Trollere verecekleri parayı Beşiktaş'a versinler. Biz bu sene yine şampiyon olacağız arkadaşlar. Ben hiç kaybetmedim, kaybetseydim burada duramazdım."

ABDULLAH AVCI DÖNEMİ

"5 yıllık kontratlar var. Bu kontratları biz yapmadık. Borç artışını azaltmak ve kontrol etmek bizim birinci vazifemiz. Bunlar bitene kadar işimiz sıkıntılı ama bunları omuz omuza beraber aşacağız. Biz geldiğimizde Abdullah Avcı ile takımı 5-6 maç yukarı çektik. Sıkıntı maddiydi, biz o sıkıntıyı aştık ama sonrasında takım kötü gitmeye başladı. Hocaya sorunun ne olduğunu sordum. Hoca bana 'Burada eskiler var, burayı karıştırıyorlar dedi." Kusura bakma Abdullah Hoca, ben bunları söylemek zorundayım çünkü benimle oturup uzlaşmadınız. Hoca, ‘Benim enerjim bitti.' dedi. O zaman ayrılalım hocam dedim. ‘Siz gönderin beni.' dedi. Peki. 'Türkiye'nin en büyük hocalarından birisiyim. Kontratımda iş bulana kadar yazıyor. Sonrasında zaten ben bunları almayacağım.' dedi. Abdullah Avcı'yı defalarca aramama rağmen beni avukatına yönlendirdi. Ben kulüp başkanıyım ya. Sen benimle niye konuşmuyorsun?"

SERGEN YALÇIN İÇİN

"Benim hocam; sen 12 milyon alırken, sen gittiğin anda 2 milyona imza attı. Sonra da 6 milyona imza attı. İşte Beşiktaş'ın çocuğu. O gün, 1 milyon 800 bin avro karşılığı sözleşme yapıyorsan, bugün o hoca 800 bin avroya hocalık yapıyorsa bana neyin hesabını soruyorsun? Ben bir şeyi yanlış yapmadım. Beşiktaş'ın menfaati için, 50 bin TL için günlerce pazarlık yaptığımı herkes biliyor. Ben artık birlik beraberlik istiyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS