Son Dakika

Son dakika... Avrupa Süper Ligi'ne katılan Liverpool'a taraftarından büyük tepki!

A A

19.04.2021 - 15:36

Avrupa Süper Ligi'ne katılma kararı alan İngiliz ekiplerinden Liverpool'a taraftarlarından büyük tepki gelirken takımın stadyumu Anfield'ın dışına bu tepkiyi yansıtan pankartlar asıldı. Taraftarların yaptığı açıklamada bu tarz politikalar ile hareket eden bir kulübe artık destek verilemeyeceği de belirtildi.

Son dakika... Avrupa Süper Ligi'ne katılan Liverpool'a taraftarından büyük tepki!

Avrupa Süper Ligi'ne yönelik tepkiler, artmaya devam ederken katılımcı ekiplerinden Liverpool da taraftarlarından aldığı tepkiyle sarsıldı. Liverpool taraftarları, Anfield'ın dışına tepkilerini gösteren pankartlar astılar. 

Avrupa Süper Ligi'ne katılma kararını eleştiren taraftarlar, "LFC FANS AGAINST EUROPEAN SUPER LEAGUE - LIVERPOOL TARAFTARLARI, AVRUPA SÜPER LİGİ'NE KARŞI" ifadeleri taşıyan bir pankart astılar. 

Bu pankartın yanına ise "SHAME ON YOU - YAZIKLAR OLSUN" ifadeleri yer alan pankart yerleştirildi. Pankartta 1892 yılında kurulan Liverpool'un 2021'deki ölümü benzetmesine de yer verildi.

Liverpool'da sembolleşen Kop Tribünü de alınan kararı protesto adına Newcastle United maçı öncesinde Anfield'ın içinde bulunan pankartlarını ve bayraklarını kaldırmaya hazırlanıyor. Taraftar grupbu Spion Kop 1906'in yaptığı açıklamada da, "Mali açgözlülüğü oyunun bütünlüğünün önüne koyan bir kulübe artık destek veremeyeceğimizi düşünüyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

(Fanatik)