Son Dakika

Son dakika... Barcelona'dan Messi'ye 12 yıllık sözleşme!

Son dakika... Barcelona'dan Messi'ye 12 yıllık sözleşme!

Son dakika... Barcelona'dan Messi'ye 12 yıllık sözleşme!

Barcelona ile sözleşmesinin sonuna gelen Lionel Messi, yeni sözleşme için başkan Laporta ile görüştü.

Geçen yaz Barcelona'dan ayrılmak istediğini açıklayan ve büyük bir kriz yaratan Lionel Messi, yeni başkan Laporta ile birlikte bu düşüncesinden vazgeçmiş gibi gözüküyor. İspanyol basınında yer alan haberlere göre Arjantinli yıldız, başkan Laporta ile sözleşme konusunuda bir yemekte görüştü ve takımda kalmak istediğini bildirdi

PSG'nin yüksek bedelli bir sözleşme hazırladığı Lionel Messi'nin, Barcelona'da mutlu olduğunu ancak rekabetçi bir takım yapılmasını talep ettiği ifade edildi.

Bu bağlamda Barcelona'nın yaz aylarında transfer piyasasına giriş yapacağı ve Dortmund'un parlak yıldızı Erling Haaland için şartlarını zorlayacağı da belirtildi.

2 YIL SÖZLEŞME + 10 YIL BAĞLILIK KONTRATI

33 yaşındaki süper yıldızın babasının Laporta ile yaptığı görüşmede 2 yıllık yenilemenin gündeme geldiği ve sonrasında da kulüpte uzun yıllar kalmasını sağlayacak bir bağlılık sözleşmesi imzalanacağı kaydedildi.

Messi'nin, Barcelona'nın ekonomik durumunu da göz önüne alarak, ilk yıldaki gelirinde yarı yarıya indirim yapmaya hazır olduğu da vurgulandı.