Son Dakika

Son dakika... Premier Lig ekipleri Avrupa Süper Ligi'nden çekiliyor!

A A

20.04.2021 - 15:04 Son Güncelleme:

Avrupa futbolunun bir numaralı gündem konusu haline gelen Avrupa Süper Ligi hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. İngiliz basını organizasyonun kurucuları arasında yer alan 6 İngilizlerden Chelsea ve Manchester City'nin organizasyondan ayrılabileceğini iddia etti.

Son dakika... Premier Lig ekipleri Avrupa Süper Ligi'nden çekiliyor!

Avrupa futbolunda büyük bir kaosa yol açan Avrupa Süper Ligi için bomba bir iddia ortaya atıldı.

İngiliz basınından The Guardian yakın zamanda organizasyonda çatlaklar olabileceğini okuyucularına duyurdu. Avrupa Süper Ligi'nin kurucuları arasında yer alan İngiliz kulüpleri Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool ve Tottenham'dan ikisinin ciddi şekilde ayrılmayı düşündüğü iddia edildi. Chelsea ve Manchester City'nin ayrılmak için görüşmelere başladığı belirtildi.

İngiliz basınında Liverpool'un da taraftar baskısı nedeniyle ayrılabileceği gündeme geldi. Nitekim Liverpool, kulübün Avrupa Süper Ligi'ndeki yol haritasını açıklamak için Salı günü planlanan tüm personel toplantısını iptal ettiğini açıklamıştı.

Öte yandan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan da Avrupa Süper Ligi çıkışı geldi. Başbakan Johnson; Chelsea, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Manchester City ve Manchester United'ın Avrupa Süper Ligi'nde yer almasını engelleyecek bir yasa çıkartacaklarını açıkladı.