Son dakika Trabzonspor transfer haberleri: Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması!

Son dakika Trabzonspor transfer haberleri: Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması!

Son dakika Trabzonspor transfer haberleri: Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fanatik gazetesine yaptığı açıklamada, "Sörloth'un burada verdiği katkı ortada. Hoca da 'Çok isterim' diyor. Ancak tek bir yere kilitlenmedik. Şartlar oluşur önce bir forvet alırız, son dakikada bir pozitif gelişme yaşanırsa Sörloth'u da alırız. Sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fanatik gazetesinden Safacan Konuksever'e konuştu.

Ağaoğlu, "Sörloth'un burada verdiği katkı ortada. Hoca da 'Çok isterim' diyor. Ancak tek bir yere kilitlenmedik. Şartlar oluşur önce bir forvet alırız, son dakikada bir pozitif gelişme yaşanırsa Sörloth'u da alırız. Sıkıntı yok" açıklamasını yaptı.

"EN RAHAT TRANSFER MAREK HAMSIK'Tİ"

6 transfer yaptınız, 4'ü yabancı. Sizi en çok zorlayan hangi transfer oldu veya en rahat çözülen hangisiydi?

Yaptığımız en rahat transfer Hamsik'ti. Zorlayan hiç olmadı. Hamsik süreci rahattı çünkü parayla pulla pek işi olan bir oyuncu değil. Menaceri de çok düzgün bir insan. Paradan ziyade şampiyonluk hedefi olan bir kent takımına gelme isteği ön plana çıktı.

Transferde 6 oyuncu aldınız. Kaç isim daha gelecek. Gidecekler de merak ediliyor. Ekuban'ın Genoa ile adı geçiyor, Flavio ve Diabate de kiralık olarak konuşuluyor. Kaç oyuncu gidecek toplam?

Bunlar idari olmaktan yana teknik kararlar. Hoca cevap verse daha doğru olur. Ancak oyuncularımıza teklifler var, bunu söyleyebilirim. Biz bunları değerlendirmeden önce hoca ile görüşüyoruz. Kadro planlamasını yapacak olan ve yaklaşık 60 maçlık periyodun içine girecek olan hoca. Zaten 5 oyuncu ayrıldı sözleşmesi biten. Belki kiralık olarak 1-2 isim gidebilir. Bonservisiyle ayrılacak oyuncu sayısı da tekliflerin tatmin edici olması ve hocanın onayına göre 1-2 olabilir.

Açıkladığınız son oyuncu Dorukhan... Abdullah Avcı'nın çok etkisi oldu mu bu transferde?

Transferde bizde şöyle oluyor. Hoca ile izleme arasında karar veriliyor, oradan yönetime geliyor. Transferlerin hepsinde biz hoca ile oyuncuyu konuşturduk. Yerlisi yabancısı hepsiyle transfer temaslarının belli bir aşamasından sonra hoca konuştu. Oyuncuların kafasındaki soru işaretlerinin kalkması açısından Abdullah Avcı ile görüşmeleri önemli oldu. Hocanın da etkileme gücü kuvvetli.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AHMET NUR ÇEBİ ARAYIP SORDU

Türkiye'de kulüplerin aynı oyunculara yönelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aklı evvel bir menacer Sörloth'u Beşiktaş 'a teklif getmiş. Ahmet Nur Çebi beni aradı. 'Eğer sizin oyuncuyla ilgili tasarrufunuz yoksa biz devam edelim mi?' diye sordu. Ben de oyuncunun öncelik hakkının bizde olduğunu söyleyince, 'Tamam o zaman konuşacak bir şey yok, defter kapanmıştır' cevabını verdi. Beşiktaş Başkanı burada Trabzonspor Başkanı'nı arayarak doğru olanı yapıyor. Herhalde bu konulardaki görüşümü anlamışsınızdır.

PSİKOLOJİK ÇÖKÜNTÜ DAHA KÖTÜ!

Sörloth çok merak ediliyor? Son durum nedir? Beklemenizin bir sebebi de rakiplerimizden birine gitmesin, psikolojik üstünlük kimseye geçmesin düşüncesi mi?

Psikolojik üstünlük bunun nasıl kullanıldığına bağlı. Bizde verimli olan futbolcuyu alıp da psikolojik üstünlük sağladığını düşünüp, sonrasında derin bir şekilde hayal kırıklığı yaşamanın vermiş olduğu psikolojik çöküntü bence daha ağır bir bedel. Bunun örneklerini gördük, isim vermeye gerek yok. Sörloth için hocanın da görüşü belli. 'Ben de çok isterim' diyor. Sörloth'un vermiş olduğu katkı ortada. Ancak Trabzonspor'un bu süreçte B planları yok değil. Bekleme konusu da şöyle. Şartlar oluşur bir forvet alırız, son dakikada bir pozitif gelişme yaşanırsa Sörloth'u da alırız. Sıkıntı yok. Biz tek yere kilitlenmedik. Sörloth sürecini toparlamak gerekirse hâlâ takımındaki durumu belirsiz. Yeni hocasının da ona bakışı pozitif gibi.