Son Dakika

Süper Lig ertelenebilir

A A

18.03.2020 - 17:19 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: İHA

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bulunan merkezde toplantı halinde. TFF Yönetimi’nin gündeminde liglerin ertelenmesi var.

Süper Lig ertelenebilir

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da liglerin ertelenmesini görüşüyor.

Kurul aynı zamanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan koronavirüsle mücadele eşgüdüm toplantısında yapılacak olan açıklamaları da bekliyor.

TPFD'den çağrı

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD), liglerde maçların ertelenmesine yönelik taleplerle ilgili yetkililerle görüşüldüğünü duyurdu.

Derneğin internet sitesinde yayımlanan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maçların seyircisiz oynanması kararından sonra, futbolcuların durumu, sıkıntıları ve istekleriyle ilgili gelişmelerin takip edildiği, yetkililerle de sürekli iletişim halinde olunduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Son 2 günde var olan sıkıntıların büyümesi ve futbolcu arkadaşlarımızın endişelerinin üst seviyeye çıkması ile durumu konunun tüm muhataplarına, hatta en üst düzeyde karar vericilere ilettik. Oyuncuların düşüncesi ve özellikle yabancı futbolcu arkadaşlarımızın tavrının ne olduğu konusunda bilgilendirme yaptık. Geldiğimiz noktada bugün gerçekleşen, devletin en üst makamında yapılan toplantının sonucunu beklemekteyiz. Gelişmeler oldukça bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz."