Taylan Antalyalı gündemi belirledi!

Taylan Antalyalı gündemi belirledi!

Taylan Antalyalı gündemi belirledi!

Galatasaraylı futbolcunun, üzerinde “Powered By Pride (gururla destekliyorum)” yazan gökkuşağı desenli tişörtü olay yarattı. Sarı-kırmızılı kulüp, bu sabah yaptığı paylaşımla Taylan Antalyalı'ya destek verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

A Milli Takımı ile birlikte Euro 2020’ye katılan Taylan Antalyalı’nın Puma tarafından üretilen tişörtü sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Bu konu Twitter’da ilk sıraya oturdu, sarı-kırmızılı futbolcu olumlu ve olumsuz eleştiri aldı.Galatasaraylı Taylan Antalyalı, “Powered by pride (Gururla destekliyorum)” yazılı tişörtü, sosyal medyanın gündemini belirledi.

A Milli Takımı ile birlikte Euro 2020 karşılaşmalarında yer alan, turnuva dönüşünde izin yapan Taylan, Puma markasının ürettiği ve üzerinde gökkuşağı renkleriyle “Powered by pride” yazılı olan tişörtüyle çektirdiği fotoğrafını paylaştı. Ancak bu durum, sarı-kırmızılı futbolcu için olumlu ve olumsuz tepkileri de beraberinde getirdi.“Powered by pride” yazılı tişörtler, ünlü spor giyim markası Puma’nın The Out Foundation’la işbirliğine giderek hazırladığı koleksiyona ait ürünler arasında bulunuyor. The Out Foundation, LGBTİ’lerin spor dünyasında karşılaştığı engellerin kaldırılması amacı güden bir kuruluş olarak ortaya çıktı.

Taylan Antalyalı’nın bu tavrının rahatsız edici olduğunu dile getiren bazı yorumcular ise televizyon kanallarında bu konuyu tartıştı, Galatasaraylı futbolcunun bundan sonra milli takımda yer almaması gerektiği konusunda görüşler sundu. Antalyalı ayrıca çok sayıda da destek mesajları aldı. Taylan’ın paylaşımı gün içinde uzun süre Twitter’da ilk sıradaki yerini korudu.

(Milliyet)