TFF Amed'e bu sloganlar nedeniyle ceza vermiş

TFF Amed'e bu sloganlar nedeniyle ceza vermiş

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Amed Sportif Faaliyetler'e verilen 1 maçlık ceza ile ilgili açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;


"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 28 Ocak 2016 tarihinde oynanan Medipol Başakşehirspor-Amed Sportif Falliyetler karşılaşmasında yaşanan olaylar nedeniyle verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezası kamuoyunda tartışmalara ve bilgi kirliliğine neden olmuştur.


Ceza nedeni sloganlar


Amed Sportif Faaliyetler kulübüne Futbol Disiplin Talimatı'nın 42. maddesindeki Ayrımcılık - ideolojik propaganda yasağını ihlali nedeniyle aynı maddenin 3. fıkrası uyarınca ve ihlalin bu sezonda 6. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle tekerrür hali dikkate alınarak 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir. Söz konusu disiplin cezası, Barikat burada dimdik ayakta…, Çocuklar ölmesin maça gelsin… Her yer Sur, her yer direniş… Her yer Cizre, her yer direniş…, sloganları nedeniyle verilmiştir ve cezaya neden olan olaylar Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında gerçekleştiği için Futbol Disiplin Talimatı'nın 99/4 maddesi gereği yine Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uygulanacaktır.


İlhan Cavcav ameliyat oldu


Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, 28 Ocak 2016 tarihinde oynanan müsabakayla ilgili sevkini 29 Ocak 2016 günü yapmış ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu sevkten sonraki ilk rutin toplantısında (02.02.2016-54) kararı almıştır.

Bu vesileyle profesyonel liglerimizde sevklerin Salı günleri, Ziraat Türkiye Kupası'nda ise Cuma günleri yapıldığını, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Salı ve Perşembe günleri toplandığını özellikle belirtmek isteriz. Bunun yanında Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekiminin 2 Şubat Salı günü saat 14:30'da yapılacağı 30 Ocak 2016 günü kamuoyuna duyurulmuştur.


Dünyanın en hızlı 7. futbolcusu Halil İbrahim başarısını yan komşuya borçlu


Konuyla ilgili PFDK kararı Statü ve Talimatlarımıza uygun olarak alınmıştır ve kulübün alınan karara itiraz hakkı bulunmaktadır."


Diyarbakır'da TFF'ye tepki yağıyor


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK), Amed Sportif Faaliyetler'e verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasının gelecek hafta Diyarbakır'da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalindeki Fenerbahçe maçında uygulanacak olması, Diyarbakır'da üzüntüye neden oldu.


Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Diyarbakır Şube Başkanı Remzi Dayan AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en önemli kulüpleri arasında yer alan Fenerbahçe'yi Diyarbakır ve bölgedeki sporseverlerin izleyememesine yol açan kararın yanlış olduğunu savundu.


Amed Sportif Faaliyetler'in önemli bir başarıya imza atarak çeyrek finale yükseldiğini dile getiren Dayan, "Cezanın Fenerbahçe maçında uygulanması bizleri mağdur etmiştir. Umarız bu yanlıştan en kısa sürede dönülür" dedi.


Amed Sportif hiç yenilmedi


Diyarbakır Amatör Futbolcular Derneği (AFD) Şube Başkanı Mesut Deri de Amed Sportif Faaliyetler'e verilen cezanın adil olmadığını düşündüklerini söyledi. Bu kararın üzüntü verici olduğunu belirten Deri, gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe maçına seyircinin alınmasını istedi.


Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Diyarbakır Şube Başkanı Samet Karakaş ise verilen cezaların adaletli olmadığını iddia etti. Cezanın Fenerbahçe maçında uygulanmasına tepkili olduklarını ifade eden Karakaş, "Fenerbahçe'yi izlettirmeme cezası yanlıştır. Fenerbahçe'yi uzun bir aradan sonra Diyarbakır'daki futbolseverler izleme şansına kavuştu. Ancak bu da elimizden alındı" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS