Timsah Arena'da büyük hırsızlık

Timsah Arena'da büyük hırsızlık

Hırsızlar kamyonla geldikleri yeni stadın elektrik kablolarının bir kısmını çaldı. Zararın 100 bin lirayı aştığı belirtiliyor. Olay yüklenici firma GİNTAŞ'ın sorumluluk alanında meydana geldi.

Bursa Hakimiyet'in haberine göre, yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala Bursaspor'un maçlarını oynayacağı Timsah Arena'da hırsızlık şoku yaşandı. Önceki gece stadın yüklenici firması GİNTAŞ'ın şantiye alanından Timsah Arena'ya girdikleri belirlenen kişi ya da kişiler, Güney Kale Arkası ile Batı Tribünü arasındaki bölümde yer alan Dinamik UPS ve Trafo arasındaki kabloları keserek bir kamyona yükledi ve stattan uzaklaştı. Olay dün sabah saatlerinde anlaşılınca durum Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildi. Polis, Timsah Arena'da yaptığı araştırma sonrasında zabıt tuttu ve inceleme başlattı.

Kulüp harekete geçti

Bursaspor Kulübü yetkilileri yüklenici firma GİNTAŞ'ın sorumluluk alanında meydana gelen hırsızlık olayı üzerine hemen harekete geçerek stattaki ses ve ışık sistemini test etti. Yapılan kontrollerde maçların oynanmasına engel teşgil eden bir durumun ortaya çıkmadığı belirlendi. Bir kamyon dolusu kablonun çalınmasından dolayı ortaya çıkan toplam zararın 100 bin lirayı aştığı belirtilirken, çalınan kabloların hurda değerinin yaklaşık 40-50 bin TL arasında olduğu ifade edildi. Kabloların hemen temin edilmesi halinde yenileme işleminin yaklaşık 15 gün süreceği bildirildi. 

Kamera kayıtları alındı

Polis olay yerinde yaptığı incelemede kamera kayıtlarından faydalandı. Sistem odasında kamera kayıtlarını inceleyen emniyet yetkilileri görüntülere el koydu. Kabloların çalındığı sırada stadın o bölümünün elektriğinin kesildiği iddia edildi.

Bursa Hakimiyet uyarmış

Öte yandan Bursa Hakimiyet'in 25 Mart 2016 tarihli gazetede, Timsah Arena'nın güvenliğinin sadece bir bekçiye emanet edildiğine vurgu yaparak yetkilileri bu konuda uyardığı ortaya çıktı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS