Timur Noyan'dan flaş iddia: "Bursaspor'a UEFA'dan ceza geldi"

Timur Noyan'dan flaş iddia: "Bursaspor'a UEFA'dan ceza geldi"

Bursaspor'da başkan adaylığından çekildiğini açıklayan Timur Noyan, Bursaspor'a UEFA'dan ceza geldiğini iddia etti.

Bursaspor'un 11-19 Ocak tarihleri arasında yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkanlığa aday olan Timur Noyan, yaptığı yazılı açıklama ile Bursaspor Kulübü'nün başkan adaylığından çekildiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Bursaspor gündemine oturan Noyan, neden böyle bir karar aldığını açıkladı. bursasporum.com'da yer alan habere göre Noyan'ın açıklamaları şöyle:


"Neden çekildi?"


"Eski başkan ve yönetiminin aklanması konusunda dik durulmaması, hakkımda çıkan dedikodular, taraftarın rant kavgası bu kararı aldırdı. Bana, Galatasaray Kongre Üyesi diyorlar. Kesinlikle alakası yok. Bursaspor yokken Bursa'da herkes İstanbul takımı tutardı. Ben de Galatasaray’ı tutardım. Bursaspor hakkında herkes dedikodu yapıyor, taşın altına elini koyan yok. Ben kimsenin 75 lira kongre aidatını ödemem. Ali Ay hariç diğer adayların neye, kime hizmet ettiğini anlayamadım. Ben 17 şirketim, 50 profesyonel elemanımla bu işe girdim."


"Bursaspor’a UEFA'dan ceza geldi"


"Bursaspor’a hafta içi Avrupa'dan ceza geldi, soruyoruz söylemiyorlar. Kamuoyuna da açıklamıyorlar. Bursaspor’un 279 milyon TL ödemesi, 103 Milyon TL vergi, 55 Milyon TL banka kredisi olmak üzere 437 milyon TL borcu var. Bir şartla geri gelirim, tek aday olarak... 65 yaşındayım bugüne kadar kimseyle pazarlık yapmadım, yapmamda. Hep dürüst yaşadım."


"Kızıl’ı divan başkanlığı için aday göstereceğiz"


"Kongrede divan başkanlığı için Levent Kızıl'ı aday göstereceğiz. Kendisi de bu önerimizi kabul etti. Kızıl, 'Kongrede hedefim Bursaspor’un üzerinden rant elde edenlere hesap sormak. Kimse Bursaspor’un parasını çalamaz' dedi."


"Blok oy pazarlığı yapılıyor"


"3 bin blok oyun pazarlığı yapılıyor. Eski başkan ibra karşılığı bin 700 oyunu koz olarak kullanıyor, ben bu tezgâha evet demedim. Hamza Hamzaoğlu’nu aradım bir yemek yiyelim, durum değerlendirelim dedim. Ben sizi arıycam dedi, bir daha aramadı. Neden korkuyor? Bu kongre süreci Bursaspor'a 2. Recep Bölükbaşı vakasını yaşatır. 2017’de kongre olur. O zaman Bursaspor hangi ligde olur bilemem. Üzerime oynayanlar, Bursaspor’a başkan olmamı istemeyenler arasında Cavit Çağlar da var. Bursaspor Kulübü örümcek ağı gibi. Menajerler ve rantçılar tarafından sarılmış. Bunlardan kurtulmak için küme düşmemiz mi bekleniyor?."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS