Trabzonspor payını istiyor

Trabzonspor payını istiyor

Trabzonspor Kulübü'nün, daha önce Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Ahly Kulübü'nden Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımına transfer olan eski oyuncusunun satışından yüzde 20'lik payının ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya başvurduğu bildirildi.

Bordo-mavili kulübün olağan genel kurulu için hazırlanan kitapçıkta verilen bilgide, 2011-2012 sezonu öncesinde Jaja'nın Al Ahly Kulübü'ne transferi sırasında futbolcunun bir sonraki transferinden elde edilecek gelirin yüzde 20'sinin Trabzonspor'a ödenmesi konusunda sözleşme imzalandığı belirtildi.


Geçtiğimiz transfer döneminde Ukrayna'nın Metalist Kharkiv Kulübü'ne transfer olan Jaja konusunda Al Ahly Kulübü'nün bordo-mavili kulüple temasa geçmediği kaydedilerek, "İki kulüp arasındaki transfer sözleşmesinin temini ve sözleşme bedelinin yüzde 20'sinin Al-Ahly tarafından müvekkil şirkete ödenmesini temin etmek üzere FIFA nezdinde bir dava açılmıştır. Yargılanma son aşamaya gelmiş ve karar beklenmektedir" ifadelerine yer verildi.


-Hakan Çalhanoğlu ile ön sözleşme davası


Trabzonspor Kulübü, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu ile daha önce ön sözleşme imzaladığını ve Karlsruher Kulbü'nü FIFA'ya şikayet ettiği belirtildi.


Sadri Şener'in başkanlığı döneminde 100 bin avro bedelle ön sözleşme imzalanan oyuncu konusunda açılan davayla ilgili şu bilgilere yer verildi:


"Sözleşmeden dönen futbolcu Hakan Çalhanoğlu ile Kulübü Karlsruher aleyhine açılan Hakan Çalhanoğlu'ndan kendisine kulüp tarafından önceden ödenen 100 bin avro ile ön sözleşme ile cezai şart olarak öngörülen 1 milyon avronun tahsili ile futbolcuyu ayartan Karlsruher olması sebebiyle tüm bu miktardan futbolcu ile müştereken ve müteselsilsen sorumlu tutulması talebinden ibarettir. Yargılama devam etmektedir."

-Engin Baytar ve Burak Yılmaz'ın transferi


Trabzonspor Kulübünden verilen bir başka bilgide Trabzon'da açılan dava sonucu 2011 yılında Galatasaray'a transfer olan oyuncuları Engin Baytar ve Burak Yılmaz'ın transferinden kaynaklanan 1 milyon 187 bin 200 avro alacak talebiyle icra takibi başlatıldığı belirterek, "Borçlu kulübün 'yetki ve borca itirazı' üzerine İcra Müdürlüğünce takibin durmasına karar verildiği öğrenilmiştir. Tarafımızca itirazın iptali davası ikame edilmiştir. Dava henüz ön inceleme aşamasındadır" ifadesine yer verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS