Trabzonspor ve Hacıosmanoğlu'nun cezaları belli oldu

Trabzonspor ve Hacıosmanoğlu'nun cezaları belli oldu

TFF, Spor Toto Süper Lig'de oynanan Trabzonspor-Gaziantepspor maçından sonra yaşanan olaylarla ilgili kararını açıkladı.

TFF, Trabzonspor'a yaşanan olaylar nedeniyle Trabzonspor'a 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi.


Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na ise 280 gün hak mahrumiyeti ve 150 lira para cezası verildi. Olaylarla ilgili olarak TFF Başkanvekili İbrahim Usta da 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası verildi.


İbrahim Usta: "Onur madalyasıdır"


Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili İbrahim Usta, bu cezanın kendisi için bir onur madalyası olduğunu söyledi.


Usta, Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası yaşananlarla ilgili kendisine verilen cezaya ilişkin açıklamada bulunarak, şu ifadeleri kullandı:


"Tahkim Kurulu'na da savunma yapmayacağım. Yargılamanın usulsüz olduğunu, hukuki olmadığını, sadece beni yargılayamayacaklarını kendilerine hatırlatacağım. Bu, hiçbir hukuki dayanağı olmayan bir cezadır. Hukuk gasbedilmiştir. Her şeye rağmen bu ceza benim için bir onur madalyasıdır. Türk futbolundaki haksızlıklara karşı bir başkaldırıdır ve devam edecektir. Bu ceza ile gurur duyuyorum. Çok kısa zamanda geniş kapsamlı bir basın açıklaması yapacağım ve her şeyi aleni açıklayacağım. Türkiye'de halen hukukun egemen olduğuna inanıyorum ve bunu da ispatlayacağım."


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili İbrahim Usta'ya 1 yıl 6 ay, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na 280 gün hak mahrumiyeti, Trabzonspor Kulübü'ne 2 maç seyircisiz oynama, bordo-mavili kulübün 8 yöneticisi ve sportif direktörü Süleyman Hurma'ya hak mahrumiyeti cezaları vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS