Trabzonspor'da flaş gelişme

Trabzonspor'da flaş gelişme

Trabzonspor Kulübü'nde hafta sonu yapılacak olağan genel kurul öncesi Tahsin Usta, başkan adaylığından çekildi.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, yaptığı açıklamada, Tahsin Usta'nın başkan adaylığından çekildiğini ve bu yöndeki dilekçeyi kurullarına sunduğunu söyledi. 

Trabzonspor'da Temel Eyüboğlu ve Tahsin Usta'nın çekilmesinin ardından aday sayısı 3'e düştü. Genel kurulda İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta, başkanlık için yarışacak.

Adaylar bir araya geldi

rabzonspor Kulübü'nde 5-6 Aralık'ta yapılacak olağan genel kurul öncesi başkan adayları İbrahim Hacıosmanoğlu, Muharrem Usta ile Celil Hekimoğlu bir araya geldi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltıya katılan Muharrem Usta ile Celil Hekimoğlu, bir süre kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile makamında görüştü. Daha sonra tesislerdeki restorana beraberinde Usta ve Hekimoğlu ile birlikte gelen Hacıosmanoğlu, bu organizasyon ile belki de bir ilkin yaşandığını belirterek, "Bizim derdimiz ve sevdamız Trabzonspor. Buraya gelmeden önce Trabzonspor başkanlık makamına önce Muharrem Bey, sonra Celil Bey geldi. İkisine de 'kongre öncesinde koltuğa oturun, ateşini biraz hissedin' dedim" diye konuştu.

Kendisinin koltuk sevdalısı olmadığını, tek amacının Trabzonspor'un başarısı olduğuna işaret eden Hacıosmanoğlu, "Tek sevdamız Trabzonspor'un başarılı olması. Bunu samimiyetimle söylüyorum. Trabzonspor'u özlenen başarılara hangimiz taşıyacaksak Allah başkanlığı ona nasip etsin. İnanıyorum ki Muharrem Bey ve Celil Bey aynı duyguları taşıyordur. Trabzonspor'u birisi şampiyon yapsın biz de onu omuzlarımıza alıp taşıyalım. Ben 2,5 yıldır başkanlık yapıyorum. Başkan olmak ayrı, başkan olduktan sonra yönetmek ayrı şey. Her şey tecrübe istiyor" ifadelerini kullandı.

Göreve geldiği günden bugüne kadar olan süreci de değerlendiren Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:

"İki sene kötü bir sezon yaşadık. Sadece Avrupa'da ufak bir başarımız vardı. Bunu açıklamamdaki sebep de bugün neden başkan adayı olduğumu bilmeniz içindir. Eğer bizden kaynaklanan bir olaydan dolayı Trabzonspor bugünkü puanda olsaydı 'evet biz 2 senedir başaramadık ve 3. sezonda da başaramıyoruz' deyip bunun üzerine gitmezdik. Ne yazık ki Galatasaray maçından sonra bizim nezdimizde Trabzonspor'a yapılan operasyonları Türkiye değil dünya gördü. Bugün Trabzonspor 17 puanda değil de çok daha önemli puanlarda olabilecek durumdaydı. O yüzden tekrar Trabzonspor başkan adayı olduk. Yoksa 'bu koltukta oturalım da Trabzonspor ne olursa olsun' diye düşünmek Trabzonspor'a en büyük ihanettir." 

Football Manager 2016'yla ilgili bilmeniz gereken her şey

- "Trabzonspor'un maçını beraber izleyelim" 

Başkan adayları ile bir araya gelmelerinin kamuoyuna önemli bir mesaj verdiğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Muharrem ve Celil Bey'e, böyle bir ortamı hem Trabzon'a hem de Türkiye'ye göstermiş olduğumuz için teşekkür ediyorum. Kongrenin de aynı dostluk havasında geçmesini ve kongre bittikten sonra da, bilmiyorum ben yöneticilikten düştükten sonra tribüne gitme şansım var mı, ceza verecek olsalar da pazartesi günü kim başkan ise üçümüz o tribünde oturup Trabzonspor'un maçını izleyelim. Yani bu kongre öncesi verilen bir görüntü değil, kongreden sonra da hepimizi aynı anda herkese göstereceğiz diye ortaya koyalım." 

Hacıosmanoğlu, başkan adaylarıyla yaptıkları görüşmede kongrede divan başkanlığı adaylığıyla ilgili olarak da "Adayımız Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'tir. Üç başkan adayının da kabulüyle karar alınmıştır. Bu konuda da bir sorun yoktur" açıklamasında bulundu.

 - Usta: "Trabzonspor başkanı bizim başkanımızdır" 

Başkan adayı Muharrem Usta ise Trabzonspor'un Türkiye ve Trabzon için önemli olduğunu, futbolun ve sporun başkenti konumunda bulunduğunu söyledi.

Bu nedenle Türkiye'ye iyi bir dostluk mesajı verilmesi gerektiğine dikkati çeken Usta, şunları kaydetti:

"Spor bütün dünyada dostlukların aracıdır. Trabzon'da verilen bir tablo var ki sayın başkanı, bizi ve bütün camiayı üzüyor. Biz bugün bütün Türkiye'ye ve özellikle Trabzonspor camiasına bir mesaj vermek istedik. 2,5 sene önce seçimi kaybettiğimizde o dönemden bugüne kadar Trabzonspor'da hiçbir zaman kırıcı olmadan, dostluklar içerisinde geçmesi gereken bir süreci yaşadık. Elimizden geldiği kadar gayret etmeye çalıştık. Çünkü sonuçta bu kulüp bizim. Trabzonspor başkanı bizim başkanımız. Bundan sonra gelecek olanlar için de aynı şey geçerli. Herhangi bir aday, ister seçimi kaybetsin ister kazansın, seçime girişi de kaybettikten sonraki durumu da Trabzonspor içindir. O nedenle seçime kadar değil, var olduğumuz sürece bu dostlukları sürdürmemiz lazım."

Kongrede tek bir insanın dahi rencide olmayacağına inandıklarını ifade eden Usta, başkanlığı kim kazanırsa kazansın Trabzonspor için kol kola çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 - Hekimoğlu: "Kendi içimizde kavga etmiyoruz" 

Başkan adayı Celil Hekimoğlu da organizasyondan dolayı Hacıosmanoğlu ve Usta'ya teşekkür ederek, özlenen bir tablonun gerçekleştiğini söyledi.

Türkiye genelinde yanlış bir imajın oluştuğunu vurgulayan Hekimoğlu, "Türkiye genelinde imajımızda sanki kavga eder bir görüntü var ama kendi içimizde etmiyoruz. Biz geçen hafta sayın başkan ve Muharrem Bey'le konuştuk. Aslında kendi içimizde bir kavga yok, dışarıda öyle bir görüntü var. Bu buluşmayla da bunu da kapatmış olduk. İnşallah kongremizden sonra el ele kol kola Trabzonspor'un bayrağını en yukarı taşımak için mücadele ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından üç başkan adayı da el ele tutuşarak fotoğraf çektirdi.

Listeler ve seçim

 Trabzonspor Kulübü, 5-6 Aralık'ta gerçekleşecek olağan genel kurulda yeni başkanını seçmek için sandığa gidecek.

Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek genel kurulda, mevcut başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yanı sıra, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta kulüp başkanlığı için yarışacak.

Genel kurulda 9 bin 997 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Yarın 10.00'da başlayacak genel kurulda ilk gün yönetim kurulunun idari ve mali raporları okunduktan sonra ibrası oylanacak. İkinci gün ise başkan adaylarının konuşmasının ardından oy verme işlemi başlayacak ve saat 17.00'ye kadar sürecek.

 - 15 başkan görev yaptı 

Trabzonspor'da bugüne dek 15 başkan görev yaptı.

Bordo-mavili kulüpte, görev sıralarına göre Ali Osman Ulusoy, Rıfat Dedeoğlu, Suat Oyman, Salih Erdem, Şamil Ekinci, Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın, Mehmet Ali Yılmaz, Mazhar Afacan, Faruk Nafiz Özak, Özkan Sümer, Atay Aktuğ, Nuri Albayrak, Sadri Şener ve İbrahim Hacıosmanoğlu, başkanlığa seçilen isim oldu.

 - 70. genel kurul 

Genel kurulda, Karadeniz kulübünün 44'üncü yönetim kurulu göreve gelecek. 

Bordo-mavili kulüp, 48 yıllık tarihinde 70. genel kurulunu gerçekleştirecek.

Başkan adaylarının ortak kararıyla Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'in genel kurulda divan başkanı gösterileceği belirtildi.

Güvenlik güçleri tarafından salon dışında ve içinde yoğun güvenlik önlemleri alınacağı ve üye kartı olmayanların içeri sokulmayacağı kaydedildi.

 - Başkan adaylarının listeleri  

Trabzonspor'da seçime girecek 3 başkan adayının 14 asil, 7 yedek üyeden oluşan yönetim kurulu aday listeleri şöyle:

İbrahim Hacıosmanoğlu

--------------------------------

Asil üyeler: Fahrettin Çebi, Şeref Kapıcıoğlu, Nevzat Kaya, Resul Kalkan, Osman Necip Sevinç, İbrahim Coşkuner, Hakan Gedikli, Ali Uzunay, Kadem Çakıroğlu, Mehmet Karaoğlu, Ömer Yeşilyurt, Köksal Güney, Ali Haydar Baş, Mehmet Terzi

Yedek üyeler: Murat Bahadır Bayrak, İrfan Altıner, Fazlı Çilingir, Lokman Sadıklar, İbrahim Tonyalı, Göksel Günal, Erkan Yavuz Atagün

 

Muharrem Usta

---------------------

Asil üyeler: Ahmet Çubukçu, Nevzat Aydın, Önder Bülbüloğlu, Zeki Öztürk, Gençağa Meriç, Suat Şen, Orhan İlarslan, Coşkun Bülbül, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Ali Rıza Egemen, Gökhan Saral, Prof. Dr. Asım Ören, Mehmet Yiğit Alp, Emre Aksoy

Yedek üyeler: Okan Alemdaroğlu, Tuncay Bekiroğlu, Özer Bayraktar, Yiğit Oğuz Duman, Adem Beder, Fatih Vardaroğlu, Erhan Çimşir

 

Celil Hekimoğlu

--------------------- 

Asil üyeler: Bekir Bülbüloğlu, Hüseyin Örs, Sebahattin Çakıroğlu, Hakan Kulaçoğlu, Davut Yurttaş, Kemal Halil, Mehmet Ongan, Faruk Kanca, Ali Kemal Denizci, Mustafa Gültepe, Turgut Öksüz, Alper Bektaş, Süleyman Kalemci, Fikret Ataoğlu, 

Yedek üyeler: Hakan Orhan, Sami Karaman, Sezgin Oğul, Harun Kaya, Aydın Aktaş, Kenan Dilek Bilgin, Serdar Boğuçlu

Başkanlık seçiminde İbrahim Hacıosmanoğlu bordo, Muharrem Usta mavi, Celil Hekimoğlu ise sarı renkli listelerle seçime girecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS