Trabzonspor'da üç futbolcunun sözleşmeleri TL'ye dönüyor

Trabzonspor'da üç futbolcunun sözleşmeleri TL'ye dönüyor

Trabzonspor kulübü; Burak Yılmaz, Onur Kıvrak ve Olcay Şahan'ın sözleşmelerini TL'ye çevirecek. Bordo mavili ekip imzalanacak yeni sözleşmelerle 11 milyon TL'lik tasarruf yapacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre yerli futbolcuların sözleşmeleri Türk Lirası üzerinden yapılacak. Kulüpler Birliği Vakfı da son toplantısında bu konu üzerinde görüş birliğine varırken, Trabzonspor’da ilk adımı takımın yıldızları attı. Burak Yılmaz, Onur Kıvrak ve Olcay Şahan, yönetimin TL çağrısına olumlu yanıt verirken, kısa zamanda bu 3 futbolcunun sözleşmeleri TL üzerinden revize edilecek. 5.2 TL’den sabitlenecek kur ile Burak, Onur ve Olcay mukavele imzalayacak. 3.5 milyon Euro garanti ücreti olan Burak Yılmaz, mevcut kurda 23.5 milyon TL kazanıyor. Ancak yapılacak yeni kontratta Burak, 18 milyon TL alacak. Takım kaptanı Onur Kıvrak 2 milyon 250 bin Euro maaş kazanırken, Olcay Şahan’ın ise yıllık ücreti 1.7 milyon Euro.


Fanatik'in haberine göre Yeni sözleşmelere göre Onur 11 milyon 750 bin TL, Olcay da 8.8 milyon TL ücrete oynayacak. Trabzonspor, sadece bu 3 futbolcunun TL’ye dönmesiyle birlikte yaklaşık 11 milyon TL’lik tasarruf yapmış olacak. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre yabancı oyuncular ise döviz ile ücret almaya devam edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS