Trabzonspor'un başı dertte!

Trabzonspor'un başı dertte!

Bordo-mavililer, Avrupa’dan men cezası almamak için uğraşıyor, UEFA’ya 5. kez savunmaya vermeye hazırlanıyor. Ancak Constant ve Belkalem’e yapılmayan ödemeler nedeniyle kulübü daha büyük bir tehlike bekliyor.

Son 3 yıllık periyotta ciddi zarar eden Trabzonspor için UEFA’nın Finansal Fair Play kriterleri nedeniyle sıkıntılı bir süreç başlamıştı. Başkan Muharrem Usta ve yöneticiler, tam 4 kez UEFA yetkilileriyle bir araya gelirken, savunma vermişti. Normal şartlar altında kararın dün açıklanması bekleniyordu. Ancak yönetimin vaatten ziyade somut projelerle masaya oturması, sürecin uzamasına neden oldu.


Olumlu denmişti ama...


Fanatik'ten M.Çağrı Davran'ın haberine göre bordo-mavililer, "UEFA ceza vermeyecek, 3 yıl faaliyetleri izleyecek ve sınır aşılırsa ciddi yaptırım uygulanacak" şeklindeki iddiaları yalanlarken, kulübün resmi internet sitesinden kesin kararın Nisan sonu ya da Mayıs ayının ilk haftasında açıklanacağı belirtildi. Yani Trabzonspor için kritik süreç devam ediyor.


Konuyla bizzat ilgilenen Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu gelişmeleri olumlu olarak yorumlarken, kapıda başka bir tehlike bulunuyor. Buna göre geçtiğimiz Kasım ayında Fırtına’nın, sözleşmesini fesh ettiği Kevin Constant ile Watford’dan kiralık olarak gelen Belkalem’e ödeme yapılmamıştı. Constant’ın 2.1 milyon, Belkalem’in de 100 bin Euro alacağı bulunurken, iki futbolcunun temsilcisi Christos Siopidis TFF’ye başvurmuştu.


Dosya kısa zamanda UEFA’ya taşındı. UEFA’nın konuyla ilgili olarak taraflara ilk açıklamasını pazartesi günü bildirmesi bekleniyor.


Sözleşme de uzatamıyor


Eğer buradan Trabzonspor aleyhine bir karar çıkarsa, kulübün UEFA ve uluslararası maçlara katılmak için gerekli olan lisansı alamama tehlikesi var. Eğer bordo-Mavililer, lisansı alamazsa sadece Avrupa arenasında boy gösterememekle kalmıyor; transfer dahi yapamıyor.


Transfer cezasının bir başka uzantısı da, mevcut kadrodaki oyuncularla yeni mukavele yapamamak. Kısacası yönetim, şampiyonluk hedefi koyduğu gelecek sezon öncesi her cephede farklı sıkıntıyla boğuşuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS