UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalan takımlar belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalan takımlar belli oldu
2.tur için bu takımlara gruplardan 9 takım ve Şampiyonlar Ligi'nde 3. olan 8 takım daha eklenecek. İşte gruplardan çıkmayı garantileyen takımlar.

UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turu rövanş karşılaşmaları tamamlandı.

Müsabakalar sonunda rakiplerini saf dışı bırakan 22 takım, Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmeye hak kazandı.


Sahasında 3-0 mağlup ettiği İsviçre temsilcisi Grasshoppers'ı deplasmanda da 2-0 yenen Fenerbahçe'yle, deplasmanda tek golle geçtiği Danimarka ekibi Midtjylland'a evinde 2-0'lık skorla üstünlük kuran Osmanlıspor, gruplara yükseldi.


Bir diğer Türk takımı Medipol Başakşehir ise, evinde 2-1 yenildiği Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk ekibine deplasmanda da 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.


Advocaat'ı çıldırttı


Fenerbahçe ve Osmanlıspor'un yanı sıra, Belçika'dan Anderlecht, Genk ve Gent, Yunanistan'dan Olympiakos, Panathinaikos ve PAOK, Azerbaycan'dan Karadağ ve Gebele, Çek Cumhuriyeti'nden Slovan Liberec ile Sparta Prag, Avusturya'dan Rapid Wien ve Austria Wien, Hollanda'dan AZ Alkmaar, Kazakistan'dan Astana, Rusya'dan Krasnodar, İtalya'dan Sassuolo, Fransa'dan Saint-Etienne, Romanya'dan Astra, Ukrayna'dan Shakhtar Donetsk ve İsrail'den Maccabi Tel Aviv kupada yoluna gruplarda mücadele edecek. 


UEFA Avrupa Ligi'nde play-off eleme turu rövanş maçlarında alınan skorlar şöyle:


Karabağ (Azerbaycan) - Göteborg (İsveç): 3-0 (İlk maç 0-1) 


Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0 (1-0) 


Grasshoppers (İsviçre) - Fenerbahçe (Türkiye): 0-2 (0-3) 


Brondby (Danimarka) - Panathinaikos (Yunanistan): 1-1 (0-3) 


Rosenborg (Norveç) - Austria Wien (Avusturya): 1-2 (1-2) 


Partizani (Arnavutluk) - Krasnodar (Rusya): 0-0 (0-4) 


Anderlecht (Belçika) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 3-0 (3-0) 


Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - SonderjyskE (Danimarka): 3-2 (0-0) 


PAOK (Yunanistan) - Dinamo Tiflis (Gürcistan): 2-0 (3-0) 


Shkendija (Makedonya) - Gent (Belçika): 0-4 (1-2) 


BATE (Belarus) - Astana (Kazakistan): 2-2 (0-2) 


AZ Alkmaar (Hollanda) - Vojvodina (Sırbistan): 0-0 (3-0) 


Genk (Belçika) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 2-0 (2-2) 


Osmanlıspor (Türkiye) - Midtjylland (Danimarka): 2-0 (1-0) 


Maribor (Slovenya) - Gebele (Azerbaycan): 1-0 (1-3) 


Hajduk Split (Hırvatistan) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 2-1 (Penaltılarla 3-4) (1-2) 


Kızılyıldız (Sırbistan) - Sassuolo (İtalya): 1-1 (0-3) 


Saint-Etienne (Fransa) - Beitar (İsrail): 0-0 (2-1) 


Olympiakos (Yunanistan) - Arouca (Portekiz): (0-1) (Uzatmada 2-1) (1-0) 


West Ham United (İngiltere) - Astra (Romanya): 0-1 (1-1) 


Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Medipol Başakşehir (Türkiye): 2-0 (2-1) 


Rapid Wien (Avusturya) - Trencin (Slovakya): 0-2 (4-0)


Türkiye'den Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor'un yer alacağı UEFA Avrupa Ligi grup kuraları, bugün TSİ 14.00'te Monaco'da çekilecek

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS