Uğur Karakullukçu'na saldırı girişimi

Uğur Karakullukçu'na saldırı girişimi

Uğur Karakullukçu'na saldırı girişimi

Futbol yorumcusu Uğur Karakullukçu, ultrAslan taraftar grubundan 3 kişinin saldırı girişimine uğradıklarını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan'ın son dönemdeki açıklamalarını eleştiren Uğur Karakullukçu, program sonrası saldırı girişimine uğradı.

Twitter hesabından bir açıklama yapan, Karakullukçu, "Kontra yayını çıkışı ultrAslan grubundan olduğunu söyleyen üç kişinin saldırı girişimine uğradık. Polis çağrıldı, şikayetçi olacağız." dedi.

Karakullukçu saldırıya ilişkin şunları söyledi:

Zaman ilerledikçe bir taraftar grupların söylemleri ağırlaştı. Bu eleştirenlerin görüşü nedir? Hiçbir fikrim yok. Galatasaray'da bir gruplaşma olunca bunun kulübe iyi şekilde yansımayacağını savundum. Gazeteciliğe gereken saygı yok. Ben Galatasaray'ı konuşuyorsam Galatasaray'ın, Beşiktaş'ı konuşuyorsam Beşiktaş'ın çıkarlarını savunuyordumdur. Ben ultrAslan'ı ya da başka takımın taraftarlarının çıkarlarını neden savunayım? Bana dava açacaklarmış, sözlü saldırıymış ve markalarını zedelemişim. Bunlar silahlı da olabilirlerdi. Fiziksel saldırıda bulunmak istedikleri belliydi. Dakikalarca pusuda beklemişler. Güvenlik arkadaşlara ve polislerimize teşekkür ederim. Yarın savcılığa gideceğim, başıma bir şey gelirse kimin başından çıktığı belli olsun diye.