"Vodafone Arena bitecek!"

"Vodafone Arena bitecek!"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'nın çatısıyla ilgili yükseklik sorunu aşmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçtiklerini açıkladı.

Vodafone Arena’nın çatı inşaatının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki gün durdurulması, siyah beyazlı camiada büyük yankı uyandırdı. Ortaya çıkan krizin aşılması için hemen devreye giren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçti.


Siyah beyazlı camiayı rahatlatacak açıklamalarda bulunan başkan Orman, “Biz bugüne kadar olduğu gibi bu yaşadığımız sorunu da sayın başkan Kadir Topbaş ile birlikte aşacağız” diye konuştu.


Beşiktaş'ta kriz yaratan fotoğraf!


‘ANITLAR YÜKSEK KURULU DA YARDIMCI OLDU’


Stadı yıktıkları günden beri İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş ile çok uyumlu bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Orman, şunları söyledi: “Anıtlar Yüksek Kurulu ile de aynı şekilde sorun yaşamadan stadımızı bugüne kadar getirdik. Sayın Belediye Başkanımız Kadir Bey, bize her konuda ve her zaman yardımcı oldu. Şu an yaşadığımız sorunu da birlikte aşacağız. Kadir Bey, Anıtlar Yüksek Kurulu ve biz hep beraber İstanbul’a harika bir stat armağan edeceğiz.”


Sepp Blatter'e soruşturma başlatıldı!


SORUN DENİZ TARAFINDA


Krize neden olan bölüm deniz tarafındaki kale arkası tribün. Burada direkler dikildi ancak devamı getirilebilmiş değil.


DIŞ KAPLAMALAR DEVAM EDİYOR


Vodafone Arena’nın dış kaplamaları devam ediyor. Yeni açık tarafı tamamlanırken çalışmalar numaralı tribünde sürüyor.


Beşiktaş'ın vazgeçilmeziydi


Tadil projesi verilecek


Stat çatısındaki sorun proje tadiline gidilerek çözülecek. Onayla birlikte deniz tarafındaki montaja da kalınan yerden devam edilecek.


Vodafone Arena Stadı’nın çatısındaki kod sorunu proje tadiliyle aşılacak. Krize neden olan deniz tarafındaki kale arkası bölüm için siyah beyazlılar, proje tadili yapıp gerekli izin için başvuruda bulunacaklar. İznin alınmasıyla birlikte bu bölümde de gerçekleştirilen çalışmalar hızlandırılacak.


Bursasporlu Batuhan Bundesliga'ya transfer oldu


REVİZYONLAR NORMAL


Çatı tamamlandığında sahanın üzerine düşen bölümlerde belirlenen kodun 1 metre üzerine çıkılacağı için belediye önceki gün çatı inşaatına durdurma kararı vermişti. Söz konusu yüksekliğin nedeni ise yağmur veya kar suyunun akmasını sağlamak için verilen eğim. Her projenin yapım aşamasında revizyonlar olabileceğini belirten stat inşaat yetkilileri, bu yüzden de tadil projelerinin çizildiğini dile getirdi.


Halihazırda eski numaralı tribün bölümünde çatı montaj çalışmaları devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS