"Yanal'ı getiren tribün her an gönderebilir"

Milliyet Gazetesi'nin usta yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ile ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. İşte Güven'in bugünkü yazısından o bölüm:'Ben Fenerbahçe yönetiminde olsam, Ali Koç’a sorardım “Sayın başkanım, aklınızda Ersun Yanal’ın yerine bir isim var mı” diye!..“Hayır” derse, gizlediğini sanıp ısrar ederdim. Gerçekten yoksa, önerirdim...El altından kendim arardım yeni bir hoca.
Çünkü kriz kapıda... Yanal’ı getiren tribün, her an gönderebilir. Gençlerbirliği’ni bilemem ama muhtemel Sivas, Beşiktaş skorları yeter. Çünkü gidiş iyi değil. Fenerbahçe ilk yarıyı dokuzuncu sırada bile bitirebilir. Hem de özlenen, adeta mecbur olunan “şampiyonluk sezonunda”!
İş, “bizim Malatya’ya attığımız penaltı ile Göztepe’nin bize attığı penaltı” kıyaslamasına gelip dayandıysa, yazıklar olsun Yanal’a... Daha mı kötü kadron? Daha mı az para harcadı Fenerbahçe, Malatya’dan, Göztepe’den? Ne istedin de vermediler sana?Fenerbahçe hiçbir rakibe karşı uzak ara kazanacak bir oyun oynamıyor işte. Ara sıra galip geliyorsa, terazideki gramlardan.
Taraftar niye istedi Ersun Yanal’ı? Önde, hızlı, hatta gümbür gümbür bir futbol için değil mi? Defans yapmayan “yaptıran” takım hasretinden... Coşkulu, yediğinde fazla atan, sahaya çıktığında ağırlığını koyan, ezip geçen takım özleminden. Nostalji yani!
Evdeki hesap çarşıya uymadı... Ersun Yanal, Aykut Kocaman’dan daha çekingen, daha dengeli oynamaya çalışan, daha edilgen bir hoca çıktı yılların ardından. Kusura bakmasın ama değişmiş adam... Her şey değişir. Benzetmek gibi olmasın; Şeytan bile eski melekti!
Doğru dürüst topçusu yok deseniz, o da değil... Kadro doğru oynayıp formda olsa yeter. Malzeme var, usta yok.Madem ki, Ersun Yanal’ı taraftar getirdi... Üç hafta sonra gitsin de diyebilir, gönderebilir. Bir “B” planı olmalı Fenerbahçe yönetiminin.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS