Yıldırım Demirören: "3 Temmuz'dan daha tehlikeli..."

Yıldırım Demirören: "3 Temmuz'dan daha tehlikeli..."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yayıncı kuruluş da katıldığı programda soruları yanıtladı.

Demirören'in yapmış olduğu Türk futbolu hakkında ki önemli açıklamalardan satır başları şu şekilde:


"Haziran sonu yapacağımız seçimde aday olacağım. Daha yapacak çok işimiz var"


"Riva'da ki Hasan Doğan Tesislerinin maliyetinin yüzde 30'nü Spor Bakanlığı ve Spor Toto teşkilatı karşıladı. Devletimizin bize desteği çok"


"UEFA Başkanı Platini Eylül ayı sonunda sıf yaptığımız bu tesisleri gezmek için İstanbul'a gelecek. Riva Hasan Doğan Tesisleri dünyanın en iyi 3 futbol tesisinden biri ve sadece bu tesis ile kalmayacağız"


"Süper Lig takımlarına yapılan tesis yardımını kaldırıyoruz. Onun yerine bu parayı PTT 1. Lig, 2.Lig ve 3.Lig takımlarına tesis yapmaları için yardım yapacağız"


"TFF genel kurulu öncesi kulüplerden destek alıyorum. Aday çıkabilir ama benim kendime güvenim tam. Bir çok hizmet yaptık ve yapacağımız daha çok iş var"


"Milli Takımda ki hedefimiz arada bir uluslararası turnuvaya katılan takım değil, her turnuvaya katılan Milli Takım istiyoruz. Bu konuda Fatih Terim ile geleceğe dahil çok iyi planlarımız var"


"Türk futbolunun marka değerini yükseltmemiz lazım. Avrupa Liglerin de gördüğümüz dostluğun zamanla futbolumuzda da oluşacağını düşünüyorum"


"Tekrar seçilmemiz durumunda yönetim kurulunda değişiklikler yapacağım. Sadece yönetim kurulunda değil MHK dışındaki tüm kurumlarda değişiklikler yapacağım. MHK'da Yusuf Namoğlu görevine devam edecek"


"Profesyonel hakemlik gayet olumlu gidiyor. Yeni sezon öncesi tüm hakemlerimize bu teklifi yapacağız. Yapılan sözleşmelere göre hakemlerimiz ayda 15 bin TL maaş alıyor. Çıktıkları maçtan aldıkları para ile ayda yaklaşık 30 bin TL civarı para kazanacaklar. Avrupa'da ki profesyonel hakemlere göre daha az kazanmalarına rağmen yine de tatmin edici bir rakam"


"Sadece UEFA kriterlerine uyuyor diye bir takımı üst lige çıkarmayacağız. Kendi kriterlerimizi yapacağız ve buna uymayan takımları 2.Lige yada 3.Lige çıkarmayacağız"


"Benim niyetim önümüzde ki yılda 5'inci ve 6'ıncı hakem uygulamasına devam etmek. MHK'dan bu uygulamayı kaldırmak gibi bir istek gelirse, yönetim kurulum ile görüşürüm"


"Her maç öncesi hakemlerimiz için dua ediyorum"


"Futbol oyunu bir hata oyunu. Bizler bu hataları kabul etmemiz gerekiyor. 10 günde 27 maç yapılacak illa hatalar olur. Dünyada futbolun oynandıgı her yerde hakem hataları oluyor"


"Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nu tekrar kurmak istiyoruz"


"Futbolumuz için "Mali Kriterler", 3 Temmuz'dan daha tehlikeli bir durum. Maalesef kulüplerimizin mali durumu hiç iyi değil. UEFA, Çarşamba günü açıklayacak ve 3 takımımız lisans alamama durumu var. Biz de bu durum için takımlarımıza yardımlarımızı yapıyoruz ama elimizden fazla bir şey gelmiyor sonuçta kararı veren UEFA ,bizde uygulamak zorundayız"


"Fatih Terim ile 7 yıllık bir sözleşmemiz var. Fatih Terim sadece Milli Takım antrenörü değil. Hocamız ile beraber ülke futbolunda ki açıkları kapatmak için çalışıyoruz"


"Maç sonu verilen demeçler nedeni ile seneye cezai yaptırımlar yapmayı planlıyoruz. Olan cezaları arttıracağız"


"Seneye tribün kapatma cezasını değiştirmeyi planlıyoruz. Passolig sayesinde tribünde suç işleyen kişileri tespit edip onları maçlara almayacağız"


"Ülker Grubu'nun sponsorluktan çekilmesini doğru buluyorum. Sonuçta şuan futbolumuzun marka değeri istenilen düzeyde değil. Yaratılan kavga ortamı futbolun marka değerine büyük zarar veriyor"


"UEFA Şampiyonlar Ligi finalini Cüneyt Çakır yönetebilir. UEFA'nın düşündüğü kendisinden başka bir aday daha var. Ama ben kendim için finalden 5 bilet ayırttım her an gidebiliriz diye"


"Servet Yardımcı'nın UEFA Yönetim Kurulu için aldığı 23 oy çok iyi bir sonuç. Bizim tahminimiz 32 oydu ama olmadı. Servet Bey 2 sene sonraki seçimlerde de yine UEFA Yönetim Kurulu için aday olacak"


"Yeni şampiyonluk kupamızda Selçuklu motifleri kullandık. Kupaların üzerinde bulunan motifler zaferi ve beraberliği simgeliyor"


"Süper Lig şampiyonuna kupayı ben vereceğim"


"Ziraat Türkiye Kupası finali yeni stadyum yetişmemesine rağmen Bursa'da oynanacak. Ziraat Türkiye Kupası'nda her hangi bir değişiklik yapmayacağız ama seneye kupa maçlarında Passolig olacak"


"Umarım şampiyonluk yarışı son haftaya kadar devam eder"


"Maçların günlerini daha önceden açıkladık. Aynı saatte oynanması gibi bir durum yok. Sadece son hafta oynanılacak maçlar aynı saatte başlayacak"


"Gelecek sezondan itibaren galibiyet ve beraberlik primleri artacak"


"Ünal Aysal kendi başarısızlığını Federasyonun üzerine attı. Kamuoyunun karşısına çıkıp TFF'yi kötülemek bir şey kazandırmaz "


"Sezon sonları "Futbolun Oscarları" ödül töreni yapabiliriz"


"Kuyt ile arada golf oynuyoruz. Futbolda olduğundan daha da iyi golf oynuyor"


"Basketbol seyretmeyi çok seviyorum. Fenerbahçe Ülker'e Final Four'da başarılar dilerim. Bu arada Eczacıbaşı VitrA'ya da voleybol da kazandığı başarıdan dolayı tebrik ederim"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS