Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray muhtemel başkan adayları!

Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray muhtemel başkan adayları!

Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray muhtemel başkan adayları!

Burak Elmas yönetimi idari yönden ibra edilmeme kararının ardından yeni başkanın kim olacağı ve seçimin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. 30 gün içerisinde seçime gidecek olan Galatasaray'da Burak Elmas yeniden başkan adayı olamayacak. Peki, Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? İşte Galatasaray muhtemel başkan adayları!

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray'da yeni başkanın kim olacağı ve seçim tarihi futbolu yakından takip edenlerin gündeminde yer alıyor. Galatasaray'da 2022 Olağan Mali Genel Kurul'da Burak Elmas yönetimi idari yönden ibra edilmedi. Sarı-Kırmızılı camiada başkanlığa aday olması beklenen isimler açıklandı. İşte Galatasaray'da başkan adayı olması beklenen 5 isim...

GALATASARAY BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Galatasaray'da 2022 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu'nda Galatasaray Spor Kulübü 90. Yönetim Kurulu'nun (Başkan Burak Elmas dönemi), 22 Haziran 2021 - 31 Aralık 2021 dönemi mali yönden ibra edilirken; idari yönden ibra edilmedi. 19 Haziran 2021'de yapılan seçimde 1541 oy alan ve en yakın rakibi Eşref Hamamcıoğlu'na 41 oy fark atarak başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas'ın görev süresi 280 gün sürdü. Galatasaray Başkanı Burak Elmas, tüzük gereği seçime gideceklerini açıkladı. Henüz resmi bir açıklama yok ancak nisan ayının sonunda yapılacağı düşünülüyor.

GALATASARAY MUHTEMEL BAŞKAN ADAYLARI 2022

Sarı-kırmızılı kulüpte seçim kararı sonrası aday olabilecek muhtemel isimler şu şekilde:

1.Eşref Hamamcıoğlu

2.Ünal Aysal

3.Dursun Özbek

4.Metin Öztürk (Adaylığını açıkladı)

5.Abdürrahim Albayrak

ÜNAL AYSAL KİMDİR?

Türk iş insanı Ünal Aysal, 2 Haziran 1941 tarihinde, İstanbulda dünyaya geldi. Orta öğrenim diplomasını Galatasaray Lisesinden, yüksek öğrenimin diplomasını ise İsviçredeki Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesinden aldı. Galatasaray Lisesinden mezun olduğu 1960 yılından bu yana, çalışma hayatının içinde hep yer aldı. Ünal Aysal, 2011 - 2014 yılları arasında Galatasaray'a başkanlık yaptı ve sarı-kırmızılılar ile iki kez Süper Lig şampiyonluğu yaşadı.

Ünal Aysal, GOAL Türkiye'ye şunları söylemişti: "Galatasaray'ın stratejisini yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. 2011 stratejisine geri dönülmesi gerekiyor. Gelişmeci, atılımcı, devamlılıktan korkmayan bir strateji kurgulanırsa o gün olduğu gibi yine başarılar gelir."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

25 Mart 1949 tarihinde Giresun'da dünyaya gelen Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sona İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesini bitirdi. 2011 yılında Galatasaray‘ın başkanı Ünal Aysal‘ın kadrosunda yer aldı, ama kısa bir süre sonra kendi isteğiyle görevi bıraktı.

2014 yılında 25 Ekim 2014 tarihinde Duygun Yarsuvat Galatasaray'ın başkanı seçildikten sonra Galatasaray SK Yönetim Kurulu'na seçildi ve başkan yardımcısı oldu. 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısındaki seçimde eski başkan Duygun Yarsuvat‘ın desteklediği Dursun Özbek, Galatasaray'ın 36. Başkanı olarak seçildi. 2015 - 2018 yılları arasında Galatasaray başkanlığını üstlenen Özbek kulüp ile Süper Lig ve kupa şampiyonluğu da yaşadı.

METİN ÖZTÜRK KİMDİR?

1961 İstanbul doğumlu olan Metin Öztürk, iş hayatına gazeteci olarak başladı. Türkiye'nin asistans şirketi Assist Line'ın kurucusu ve Yönetim Kurulu başkanı. Aynı zamanda Galatasaray Divan Kurulu'nun kıdemli üyelerinden.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Burak Elmas'ın aday olduğu Genel Kurul'da da başkanlık için adaylığını koyan Metin Öztürk o dönem Fatih Terim ile çalışmak istediğinin altını çizmişti ve kulübün kasasına 400 milyon TL koymaya söz vermişti.

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

1954 İstanbul doğumlu olan Eşref Hamamcıoğlu, 1975 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Sorbornne Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Eşref Hamamcıoğlu, 1994-1998 yılları arasında Galatasaraylılar Derneği yönetiminde ve 2001-2002 döneminde Galatasaray Spor Kulübü’nde Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. 2018-2021 yıllarında Divan Kurulu Başkanlığı yaptı.

Türk Fransız Ticaret Derneği, TÜSİAD gibi çeşitli dernek üyelikleri mevcuttur. 2008-2010 yıllarında Türk Fransız Ticaret Derneği Başkanı olarak görev yapmıştır. TÜSİAD’da Yurtdışı İletişim Komisyonu Üyesi ve Türkiye Fransa İletişim Danışma Grubu Başkanı Başkanı olarak görev yapmıştır. Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas'ın aday olduğu Genel Kurul'da da başkanlık için adaylığını koymuştu ve teknik direktör konusunda ilk olarak Fatih Terim ile konuşacaklarını belirtmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK KİMDİR?

Abdürrahim Albayrak 1 Şubat 1954 yılında Rize'de dünyaya geldi. 9047 nolu Galatasaray Spor Kulübü üyesi ve kulüpte 1992-1993 ve 1993-1994 dönemlerinde Altyapı Başkanlığı, 2001-2002, 2011-2012, 2012-2013 dönemlerinde Galatasaray Futbol Şube Sorumluluğu ve 2014 döneminde de 8 ay boyunca 2. Başkan ve Futbol Şube Sorumluluğu ile yönetimde yer aldı. Galatasaray'da uzun yıllar yöneticilik yaptı ve bu seçimde de aday olması muhtemel.

CNN TÜRK ve Kanal D Spor Direktörü Cem Yılmaz canlı yayında adaylar hakkında bilgi verdi.