Galatasaray'dan sert açıklama: Hak ettikleri cevabı anında alacaklar

Galatasaray'dan sert açıklama: Hak ettikleri cevabı anında alacaklar

Galatasaray Kulübü, "Türk voleybolu bireylerin oyuncağı değildir" başlıklı sert bir açıklama yayınladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;


"Türkiye Voleybol Ligleri 2016 sezonunun tamamlanmasına günler kala, 2016 TBVL Final Etabı 1. Turnuvası'nda yaşanan bir takım olaylar nedeniyle bazı konulara değinmek istiyoruz.


Galatasaray Spor Kulübü olarak görev ve sorumluluk sınırlarının belirgin olduğunu varsaydığımız bir takım yetkililer tarafından "Ben yaptım, oldu!" anlayışının ülkemiz voleybolu üzerinde hakimiyet kurmaya başladığını üzülerek gözlemliyoruz.


Hakemler sahadaki her şeyin tek yetkilisi ve sorumlusudur. Tribünde oturan birtakım kişilerin yetkilerini aşarak, saha içine müdahale etme hakkını kendilerinde görmesine daha fazla seyirci kalınmamalıdır.


Trabzonspor - Fenerbahçe maçının hakem raporu ortaya çıktı


Final Etabı 2. Turnuvası'nın hemen öncesinde voleybolumuzu yönetenlere açık ve net olarak soruyoruz:


-Bugüne kadar voleybol veya bir başka spor dalında, naklen yayın aracında yaşanan teknik arıza sebebiyle maça ara verildiği olmuş mudur? Bu gerekçe ile maçı duraklatmak federasyonun başkan vekillerinin yetkileri dahilinde midir? İzmir'de yaşananlardan ülke voleybolunda önceliğin takımlardan ve sporculardan ziyade yayıncı kuruluşlara ve sponsorlara verildiği anlamını mı çıkarmalıyız?


-Oyun kuralları gereği bençte kimlerin itiraz hakkı vardır? Mesela bir masör benchte ayağa kalkıp hakeme itiraz edebilir mi? Veya sahada yabancı dillerde küfür etmek, hakemlerle alenen dalga geçmek, sürekli olarak kendine ayrılan alanın dışına taşmak, el kol hareketleri yapmak serbest midir?


-Dünya çapında şüpheye yer bırakmayacak biçimde uygulanan Görüntülü Denetleme Sistemi (GSD) yerel liglerimizdeki kullanımda nasıl olup da kural hatasına sebebiyet vermektedir? Kural gereği süresi geçmiş GDS talepleri hakemlerce nasıl kabul edilebilmektedir?


-Hakemlerin hatalarının savunmasının yetkilerini aşan kişiler tarafından "benim hakemim, benim kararım" anlayışı ile yapılması, hataların üstünün örtülerek yarattığı sonuçların ceremesini kulüplerin çekmesi doğru mudur?


Bilindiği üzere; Galatasaray mücadele ettiği her branşta, her maçını kazanmak için, armasının onuru için oynar ve hem kendi takımlarına hem de rakiplerine müsabaka kuralları çerçevesinde adaletli ve eşit davranılmasını savunur.


Biz kulüp olarak alt yapımıza, Türk hocalarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Galatasaray'ın hiçbir çalışanı, oyuncusu, menajeri, antrenörü sahipsiz değildir. Bugüne kadar taleplerimizi kurallara uygun biçimde dile getirdik, diplomasi tüm ilişkilerimizde önceliğimiz oldu. Buna rağmen pervasızca saha dışından saha içerisine müdahale edenler, bundan böyle hak ettikleri cevabı muhataplarından, anında ve en sert şekilde alacaklardır.


2016 Yaz Olimpiyatları'nın ardından seçim dönemine girecek olan Türkiye Voleybol Federasyonu'nun bir an önce bahsi geçen adaletsizlikleri çözme iradesini göstermesini, kurumu sponsorların veya yayıncı kuruluşların federasyonu gibi gösteren hatalı hareketlerin hesabını sormasını ve Türk voleybolunun federasyonu olduğunu tüm voleybol ailesine ve spor kamuoyuna kanıtlamasını beklemekteyiz."


Şampiyon belli oluyor


Lig şampiyonunun belirleneceği 2. devre maçları, TVF Başkent Salonu'nda oynanacak. İlk devreden puanların taşınacağı 2. devrede, VakıfBank, Fenerbahçe Grundig, Eczacıbaşı VitrA ve Galatasaray Daikin, şampiyonluk mücadelesi verecek. 


Final etabında 2. devre maç programı ve ilk devre sonunda oluşan puan durumu şöyle:    


 Maç programı


Yarın:


17.00 Eczacıbaşı VitrA-VakıfBank


19.30 Galatasaray Daikin-Fenerbahçe Grundig


Raptors ve Hawks 3-2 yaptı


29 Nisan Cuma:


17.00 VakıfBank-Galatasaray Daikin


19.30 Fenerbahçe Grundig-Eczacıbaşı VitrA


 


30 Nisan Cumartesi:


15.00 Galatasaray Daikin-Eczacıbaşı VitrA


17.30 VakıfBank-Fenerbahçe Grundig


 


- Puan durumu


 SıraTakımOGMAVP
1VAKIFBANK330938
2FENERBAHÇE GRUNDIG321765
3ECZACIBAŞI VİTRA312564
4GALATASARAY DAIKIN303391

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS