Koşu takvimi İstanbul 2018: Şubat ayı koşu yarışları

Koşu takvimi İstanbul 2018: Şubat ayı koşu yarışları

İstanbul’da, Şubat ayında koşu yarışları başlıyor: Koşu takvimi 2018 içerisinde yer alan yarışlar nerelerde yapılacak? Koşu takvimi içerisinde yer alan Şubat ayında yapılacak yarışlara dair genel bilgiler…

İstanbul'da yapılacak olan koşu yarışları: Adım Adım Koşu, Ultimate Aydos Koşu ve Couple Run üzerine genel bilgiler, tarihler ve kurallar... 

ADIM ADIM KOŞU (3 ŞUBAT 2018)

Adım adım koşu, 03 Şubat 2018 Murat Bakan Takım Koşusu olarak yapılacak. Yer Belgrad Ormanı Neşet Suyu Parkuru, 6K.  Koşu startı: 09:00.

Adım adım koşu bilgilendirme

Adım Adım Koşu çerçevesinde ayrıca yılda 3 kez ‘Takım Maratonu’ düzenliyoruz. Şirketler, Okul/Üniversite/STK ve Bağımsız kategorilerinde koşan 7'şer kişilik takımların 6k süreleri toplanarak her grupta sıralama açıklanıyor. Adım Adım Koşu her ayın ilk Cumartesi günü, saat 8.30’ta Belgrad Ormanı Neşet Suyu Parkurunda.

Kurallar

Azami süre sınırı 60 dakikadır.

Parkurda kestirme yapılması diskalifiye nedenidir.

Barkodlu göğüs numarası kişiye özeldir, başkası tarafından kullanılamaz.

Barkodlu göğüs numarası olmayan koşucular koşuya katılabilir ancak sonuçları yayınlanamaz.

Parkurda başka koşuculara veya yürüyüşçülere saygılı olalım, çevreyi temiz tutalım.

Bitiş çizgisinde göğüs numarası mutlaka görünür olmalı.

Bitişte verilen sıra numarası ve göğüs numarası kayıt masasına teslim edilmeli/okutulmalı.

Parkurda başka koşuculara veya yürüyüşçülere saygılı olalım, çevreyi temiz tutalım

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ULTIMATE AYDOS KOŞU (4 ŞUBAT 2018)

Ultimate Aydos koşu, 4 Şubat 2018, Pazar günü yapılacaktır. Yer: AYDOS Ormanı 2. Kapı Yakacık/Kartal. 3 parkur var: Koşu 10k / Bisiklet 10k / Kombine (Koşu + Bisiklet). Kontenjan 300 kişi ile sınırlıdır.

Aydos koşu programı

08:30 / Kayıt masası açılış

10:00  / Bisiklet başlangıcı

11:10  / Bisiklet parkuru kapanış

11:45 / Koşu başlangıç

13:15 / Koşu parkuru kapanış

13: 30 / Toplu ödül töreni

Bilgilendirme

Bisiklet ve koşu parkuru aynıdır. Etkinlikler 238m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 297m, en alçak noktası 182 metredir. Dar patikalar ve mevsim itibarı ile kısa su geçişleri olması ihtimali ile de oldukça eğlenceli ve farklı bir patika deneyimi yaşayabilirsiniz. Arazinin yapısı nedeni ile çıkış-inişler olacaktır. Zemin yaklaşık 1,5 kilometrelik asfalt geçişler ile bazı kısımları taşlı, geneli sert topraktır. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir.

 GENEL BİLGİ VE KAYIT YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

COUPLE RUN / İSTANBUL (11 Şubat 2018)

Sevgililer günü temasıyla koşulacak yarış Maltepe Sahili’nde yapılacak. Yarış, 11 Şubat 2018 tarihinde, Maltepe Sahili’nde yapılıyor. Koşu takvimi; Sabah 09:00 - 10:30 yarış kitleri, 09:30 - 13:00 Stant alanı aktiviteleri, 11:00 koşu startı, 13:00 ödül töreni.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Couple run bilgilendirme

Koşu başlangıç ve bitiş noktası Maltepe Sahil’de kurulacak olan etkinlik alanıdır. 
Tüm kategorilerdeki katılımcılar, partnerleri ile birlikte aynı anda start alır.
3.5km’lik rota boyunca ilerleyerek dönüş noktasından geri dönerler. Takım üyeleri finishe birlikte girmek zorundadır. Her kategoride parkuru en hızlı tamamlayan ilk 3 takım dereceye girmiş olur.

Couple Run 2 kişilik takımlar halinde koşulur. Her takım başlangıç noktasından birlikte hareket eder ve 3.5km’lik rota boyunca ilerler. Takım üyeleri finishe el ele girmek zorundadır. Katılım için yaş sınırı 7’dir. 7 yaş ve üzerindeki herkes etkinliğe katılabilir. Yarışmaya katılabilmek için katılımcıların başvuru bölümünde yer alan formu doldurması, katılacağı kategoriyi belirterek katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, Pazar günü 08:00-09:30 arası start noktalarında kurulacak kayıt masalarından dağıtılacaktır. Kayıt yaptırmış olan sporcuların yarışa katılımları kendi sorumluluğundadır. Yarışa gelmeme durumunda ya da kayıt iptali talebinde katılım ücretleri iade edilmez. Etkinliğe katılım ücreti iki kişilik takım için 50 TL’dir. Yarışmaya katılabilmek için katılımcının, başvuru bölümünde yer alan formu doldurması ve katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Katılım formundaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, 11 Şubat Pazar günü kayıt masasından dağıtılacaktır.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS