Charles Barkley'den Luka Doncic'e ağır sözler

Charles Barkley'den Luka Doncic'e ağır sözler

Real Madrid'in Sloven yıldızı Luka Doncic, NBA Draftı için ABD'ye giderken eski yıldız Charles Barkley'nin sözleriyle sarsıldı.

Eski NBA yıldızı ve TNT yorumcusu Charles Barkley, yaklaşan NBA Draftı ve drafta girecek genç yetenekler ile ilgili görüşlerini Planet Pollard isimli programın yayıncısı Scot Pollard ile paylaştı.


Özellikle Avrupa basketbolu ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanan Barkley, bu ifadelerinde de draftta üst sıralardan seçilmesi beklenen Luka Doncic üzerinden yorum yaptı.


İlk sıradan seçim yapacak olan Phoenix Suns‘ın seçimi ile ilgili “İlk sıradan Deandre Ayton’ı seçmezseniz salaksınız! Korkunç bir oyuncu,” ifadelerini kullanan Barkley, ayrıca Luka Doncic’in EuroLeague’de kazandığı MVP ödülleri ilgili de yorum yaptı.


Eurohoops'ta yer alan habere göre “Yabancı organizasyonlara, turnuvalara güvenmiyorum,” diyen Barkley, sözlerini şöyle sürdürdü:


“18 yaşında gitmiş MVP olmuş. Bu da bana b*k gibi bir organizasyonda oynadığını söylüyor. 18 yaşındaki kimse yetişkin oyuncular karşısında oyunu domine edemiyor olmalı. O yetişkinlerin ne kadar kötü oldukları umurumda değil.


Dönüp NBA’e baktığınız zaman -ben 30 yılı aşkın NBA’deyim- 18 yaşında ‘işte bu’ dediğiniz yalnızca bir oyuncu oldu. O da LeBron James. İnsanlar unutuyor da Kobe Bryant bile ilk yıllarında zorluk çekti. Kevin Garnett ilk yıllarında zorluk çekti.


Şunu bir anlayalım, LeBron bile 18 yaşındayken yetişkin oyuncular karşısında oyunu domine etmiyordu. Uyum sağlıyordu ama domine etmiyordu. Ki o gelmiş geçmiş, tarihin en iyi oyuncularından biri. Ama o da gelir gelmez oyunu domine etmedi.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS