Alman sporcu dengesini kaybedince altın madalyayı Avusturyalı aldı

Alman sporcu dengesini kaybedince altın madalyayı Avusturyalı aldı

PyeongChang 2018 erkekler bireysel kızak finalinin son bölümü nefesleri kesti. Felix Loch'un son bölümde dengesini kaybederek podyum dışı kaldığı erkekler kızak finalinde Avusturyalı David Gleischer muhteşem bir zafer elde etti.

Toplam dört ayaktan oluşan final mücadelesinin son ayağına, üst üste üçüncü olimpiyat şampiyonluğunu kovalayan Felix Loch'un hatası damga vurdu. İlk üç ayakta elde ettiği başarılı derecelerle altın madalyaya oldukça yakın gözüken Alman kızakçı, dördüncü ayağın son bölümünde dengesini kaybederek bir anda podyum dışı kaldı.


Loch'un yaşadığı hayal kırıklığı sonrası altın madalyanın sahibi, Avusturyalı David Gleirscher oldu. Daha önce herhangi bir yarışta podyumu dahi bulunmayan Gleirscher, kariyerinin en özel performansını olimpiyat oyunlarında sergileyerek dört ayak sonunda 3:10.702'lik süresiyle ilk sırada yer aldı.


Saniyenin binde 26'sı farkla podyumun ikinci basamağında yer alan ABD'li Chris Mazdzer, erkekler bireysel kızakta Avrupa dışından olimpiyat madalyası almayı başaran ilk isim olurken, Almanya'dan Johannes Ludwig 3:10.932'lik zamanıyla bronz madalya elde etti.Dengesini kaybettiği için podyum dışında kalan yarışmanın favorisi Alman Felix Loch ise yıkıldı. Alman sporcuyu aynı zamanda antrenörü de olan babası Norbert Loch teselli etti.


(Eurosport) 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS