Birkaç ay önce ölümden dönen 'Uçan domates' gözyaşları içinde kaldı

  1. Spor
  2. Olimpiyatlar
Birkaç ay önce ölümden dönen 'Uçan domates' gözyaşları içinde kaldı

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda erkekler snowboard halfpipe yarışında ABD'li Shaun White altın madalya kazandı. Kızıl saçları nedeniyle 'Uçan domates' lakabıyla anılan White gözyaşlarını tutamadı. Amerikalı sporcu 3 ay önce korkunç bir kaza geçirmişti.2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda erkekler snowboard halfpipe yarışında ABD'li Shaun White altın madalya kazandı. Kızıl saçları nedeniyle 'Uçan domates' lakabıyla anılan White gözyaşlarını tutamadı.
Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenen oyunların beşinci gününde, 31 yaşındaki ABD'li sporcu White, 97,75 puanla podyumun zirvesine çıktı.
White, 2006 Torino ve 2010 Vancouver'ın ardından aynı branşta üçüncü kez altın madalyaya uzandı.
Ona Uçan Domates diyorlar
Kızıl saçları nedeniyle lakabı 'Uçan domates' olan Amerikalı sporcu yarışın bitimiyle gözyaşlarına boğuldu.
İki olimpiyat arka arkaya altın madalya aldıktan sonra Soçi'de dördüncü olarak büyük hayal kırıklığı yaratan White geçirdiği ağır kazanın ardından tekrar şampiyon olmanın etkisiyle kendisini kaybetti.
'İlk kez ağlarken görüyorum'
Sporcunun babası 'Oğlumu ilk kez ağlarken görüyorum' derken madalya töreni sırasında duygusal anlar yaşandı.
Ölümden dönmüştü
Geçtiğimiz ekim ayında Yeni Zelanda'daki antrenmanı sırasında korkunç bir kaza geçiren ve yüzüne tam 62 dikiş atılan efsanevi isim, yüzünde ameliyat izlerini taşıyarak geldiği PyeongChang'da kariyerinin üçüncü olimpiyat altınını kazandı ve snowboard dalında bunu başaran ilk isim oldu.
ABD'nin 100. madalyası
White'ın kazandığı bu altın madalya ayrıca, ABD'nin kış olimpiyatları tarihindeki 100. altın madalya olarak kayıtlara geçti.
2014 Soçi'nin gümüş madalyalı ismi Japon Ayumu Hirano, 95,25 puanla Güney Kore'de de başarısını tekrarladı.
10 / 11
Birkaç ay önce ölümden dönen 'Uçan domates' gözyaşları içinde kaldı
92 puanlık performans sergileyen ve bronz madalyanın sahibi olan 23 yaşındaki Avustralyalı Scotty James ise kariyerinin ilk olimpiyat madalyasını kazandı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS