Marcel Hirscher puzzle'ı tamamladı

Marcel Hirscher puzzle'ı tamamladı

Erkekler alp disiplinine damga vuran isimlerden Marcel Hirscher, kariyerindeki en önemli eksik parça olan olimpiyat altınına kavuştu. Avusturyalı sporcu, PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları erkekler alp disiplini kombine yarışında kariyerinin ilk olimpiyat şampiyonluğunu elde etti.

Slalom performansı sayesinde alp disiplini kombine yarışında zafere ulaşan Avusturyalı sporcu, kariyerindeki ilk olimpiyat altınını elde etti.


İniş ve slalom olmak üzere iki kısımdan oluşan kombine yarışının iniş bölümünü 1:20.56'lık zamanıyla ancak 12. sırada tamamlayabilen Hirscher, uzmanlık alanı olan slalom yarışında ise farkını ortaya koydu ve 45.96'lık süresiyle tüm rakiplerini geride bırakarak zafere ulaştı. 2015 yılında aynı kategoride dünya şampiyonluğu bulunan 28 yaşındaki sporcu, kombine yarışında hem dünya hem olimpiyat şampiyonluğuna ulaşan tarihteki beşinci isim oldu.


Kuzey Koreli ponpon kızlar nasıl seçiliyor? Güzeller Ordusu hakkında çarpıcı bilgiler


Hirscher'in ardından podyumun diğer basamaklarını Fransız kayakçılar doldururken, saniyenin yüzde 23'ü farkla ikinci sırada yer alan Alexis Pinturault gümüş, 1.02 saniye geriden gelen Victor Muffat-Jeander ise bronz madalyanın sahibi oldular.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS