Yelkende dördüncü gün yarışları tamamlandı

Yelkende dördüncü gün yarışları tamamlandı

2016 Rio Olimpiyat Oyunları yelken branşında dördüncü gün müsabakaları tamamlandı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Marina da Gloria'da düzenlenen yelken yarışlarının dördüncü gününde, Türk sporculardan Onur Cavit Biriz, Dilara Uralp, Alican Kaynar ile Ateş Deniz Çınar çifti mücadele etti.


Erkekler rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Onur Cavit Biriz, dördüncü günündeki yarışlarının ardından genel sıralamayı 34'üncü sırada tamamladı.


Kadınlar rüzgar sörfü RS:X sınıfında yarışan Dilara Uralp ise dördüncü günündeki yarışlarının sonrasında genel sıralamada 23'üncülüğe yerleşti. Müsabakalara daha sonra başlayan sporculardan, finn sınıfında mücadele eden Alican Kaynar, üçüncü günündeki yarışlarının ardından genel sıralamada 12’nci sırada yer aldı.


Michael Phelps tarih yazmaya devam ediyor


470 sınıfındaki yarışlarının ikinci gününün ardından Ateş-Deniz Çınar çifti de genel sıralamada 17'nci oldu. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda erkekler hafif kilo iki çiftede mücadele eden milli kürekçiler Cem Yılmaz ve Hüseyin Kandemir, alt klasman grubu C'de finale kaldı.


Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Lagoa Stadı'nda yapılan alt klasman grubu C/D2 yarı final yarışında 7.24.14'lük derece elde eden Cem Yılmaz-Hüseyin Kandemir ikilisi, ikinci oldu.


Bu sonuçla milli sporcular, yarın TSİ 18.30'da yapılacak C finallerinde mücadele etmeye hak kazandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS